Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 5565

Dobudują ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki Wapienica

Trwają prace zmierzające do budowy kolejnych etapów ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica. Jej powstanie zaplanowano na lata 2022/2023.

Nie będzie tras rowerowych na Kwiatkowskiego
Dobudują ścieżkę rowerową wzdłuż rzeki Wapienica · fot. raz


O informacje dotyczące planów budowy drugiego i trzeciego etapu ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica zwrócił się radny Piotr Kochowski.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej realizuje ustalenia ze spotkania z września 2020 roku. - Na dzień dzisiejszy wystąpiono z wnioskiem o uzyskanie decyzji w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych dla rozbudowy ulicy Biwakowej oraz fragmentu ulicy Kopytko. Po uzyskaniu ostatecznej i prawomocnej decyzji kolejnym etapem będzie dostosowanie organizacji ruchu na odcinku ulicy Biwakowej od ul. Leśników do drogi stanowiącej dojazd do posesji nr 5, 15 jako ciąg pieszo-rowerowy zgodnie z ustaleniami spotkania - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Pozostały odcinek i ulica Kopytko będą funkcjonowały jako ciąg pieszo - jezdny. - Kolejny odcinek od przedłużonej ulicy Kopytko do ulicy Tartacznej zaprojektowano jako ciąg pieszo-rowerowy z przebiegiem zgodnym dla obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Obecnie trwa procedura podziału i scalania geodezyjnego działek leśnych, będących własnością Lasów Państwowych - opisuje wiceprezydent.

Jak dodaje, po ich zatwierdzeniu zostanie skierowany do Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach wniosek dotyczący wyłączenia tych gruntów z produkcji leśnej. - Jego uzyskanie planowane jest w trzecim kwartale tego roku. Zadania te zostaną zgłoszone jako propozycja realizacji na lata 2022/23 - informuje Kamiński.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj