bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 czerwca 2021
  • wyświetleń: 600

Sprawdzone sposoby na tanie OC!

Materiał partnera:

Każdy posiadacz samochodu musi mieć wykupione ubezpieczenie OC, które pokrywa ewentualnie wyrządzone szkody w ruchu drogowym. Niestety, ceny polis są dość wysokie, co szczególnie dotyczy niektórych kierowców - zwłaszcza młodych i niedoświadczonych. Istnieją jednak sposoby, by obniżyć ich cenę. Jakie?

Sprawdzone sposoby na tanie OC!


Kalkulator ubezpieczenia - co to takiego? Dlaczego warto?Jedną z lepszych metod na to, by ubezpieczenie nie było bardzo kosztowne, jest skorzystanie ze specjalnego internetowego kalkulatora ceny ubezpieczenia. Zyskujemy w ten sposób dostęp do oferty wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Nie są ogólne i standardowe, lecz dopasowane do profilu danego kierowcy. Otrzymujemy więc wycenę w zależności od różnych czynników: naszego doświadczenia w prowadzeniu samochodu, wieku itp.

Każda z ofert jest na tyle precyzyjnie wyceniona, że łatwo ocenić, czy to nam się opłaca. Ogromną zaletą kalkulatora jest też to, że propozycje polis otrzymujemy w błyskawicznym tempie - wystarczy tylko wypełnić formularz i odczekać kilka sekund!

Reasumując, kalkulator polisy OC umożliwia dobór odpowiedniej oferty w najprostszy możliwy sposób, bez wychodzenia z domu i wykonywania szeregu czasochłonnych czynności. Nie musimy bowiem odwiedzać siedzib lokalnych agencji ubezpieczeniowych, często też nie musimy nawet do nich dzwonić. To dlatego, że umowę bez problemu możemy podpisać online. To zapewnia ogromną oszczędność czasu i pieniędzy.

A może pakiety ubezpieczeniowe?Jak wiadomo, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i każdy kierowca musi je wykupić. Nie zapominajmy jednak, że możemy też skorzystać z dodatkowych pakietów - AC, Assistance, NNW itp. Jeśli rozważamy ich zakup, warto to zrobić w ramach pakietu ubezpieczeniowego. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kosztach, szczególnie że wiele firm ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe zniżki dla osób, które decydują się na kupno pakietu. Z drugiej strony, pamiętajmy, że niektórzy kierowców wcześniej czy później postanowią zakupić dodatkową polisę, więc lepiej to zrobić w ramach polisy.

Korzystniej zapłacić za całość z góryPraktycznie wszystkie firmy ubezpieczeniowe pozwalają rozłożyć płatność za polisę na raty. Choć to ułatwia jej wykup, bo nie musimy płacić pełnej kwoty od razu, to jednak chwilowe oszczędności są tylko pozorne. Ubezpieczyciel bowiem może sobie zastrzec prawo do podwyższenia kosztów, jeśli chcemy płacić w kilku transzach. Łatwo to sprawdzić, gdy korzystamy z kalkulatora OC. Porównamy w ten sposób koszty płatności, gdy uiszczamy ją jednorazowo i jak rozkładamy to ratalnie. Może się okazać, że płatność ratalna kosztuje nas nawet kilka tysięcy złotych więcej! Jeśli więc mamy taką możliwość, zdecydujmy się na jednorazową płatność, nie rozbijając jej ratalnie.

Kilka prostych rozwiązań, które przedstawiliśmy w artykule, zwiększają szansę, że uzyskamy prawdziwie atrakcyjną cenę polisy. Poszukując godnego zaufania ubezpieczyciela, polecamy Cupomat. Każdy klient otrzymuje ofertę od Agenta na maila, z którym będzie miał cały czas kontakt w razie jakichkolwiek problemów z ubezpieczeniem. Co równie ważne, na CUPomat.pl można rozłożyć płatność nawet na 11 rat!