bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4095

Służby miejskie "naprawiły" Zielony Zakątek? "To jest niedbalstwo"

„To jest niedbalstwo” - twierdzi bielski radny Roman Matyja komentując to, jak służby miejskie „naprawiły” infrastrukturę w tzw. Zielonym Zakątku.

Reklama

Zielony zakątek
Służby miejskie "naprawiły" Zielony Zakątek? "To jest niedbalstwo" · fot. archiwum Romana Matyja


- Służby miejskie, wskutek mojej interwencji przeprowadziły drobne naprawy na terenie „Zielonego Zakątka", znajdującego się na osiedlu Beskidzkim. Niestety, prace te zostały wykonane niedbale i chyba bez jakiegokolwiek odbioru - stwierdził Roman Matyja, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Jak podkreślił, „co prawda bramka wejściowa została zawieszona na zawiasach, ale już nikt nie pofatygował się żeby zabezpieczyć ją przed korozją”.

- Następnie w ogrodzeniu są powyginane dwa elementy z siatki i nikt ich nie naprawił. Niestety to jest niedbalstwo, które nie powinno mieć miejsca - podkreślił przedstawiciel mieszkańców miasta.

- Na tym nie koniec. Ławki bowiem, które są zamontowane wzdłuż chodników, nie są odpowiednio przymocowane do podłoża - zauważył Matyja. - Nie mówiąc już że nie są wypoziomowane. Dlatego zwracam się do prezydenta o uruchomienie służb i przeprowadzenie prac naprawczych na terenie Zielonego Zakątka, by mieszkańcy nie mówili że w naszym mieście nie dbamy o swój majątek - poinformował.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, „wykonawca sprawujący opiekę nad "Zielonym Zakątkiem" jest na bieżąco informowany o wszystkich czynnościach koniecznych do wykonania”.

- Zastrzeżenia co do jakości prac konserwacyjno-porządkowych zostały już wcześniej zgłoszone, z terminem odbioru do 28 czerwca - zapewnił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.