bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 28 czerwca 2021
 • wyświetleń: 1352

Nici hialuronowe i nici liftingujące PDO - kompleksowe odmładzanie

Materiał partnera:

Nici hialuronowe i PDO to zabiegi, które w szybkim czasie pozwalają uzyskać efekt odmłodzenia twarzy. Zaletą tego typu zabiegów jest możliwość wymodelowania i odmłodzenia całej twarzy lub wybranych jej partii, poprawy owalu twarzy oraz poprawy napięcia skóry. Zaletą zabiegu jest niewielka inwazyjność zabiegu oraz szybka rekonwalescencja, a także utrzymywanie się efektów zabiegu przez kilkanaście miesięcy.

Nici hialuronowe i nici liftingujące PDO - kompleksowe odmładzanie


Nici hialuronowe - rewitalizacja i odmłodzenieNici hialuronowe to zabieg określany mianem miękkiego liftingu. Umiejętne wprowadzenie preparatu zawierającego kwas hialuronowy w postaci liniowych iniekcji, w oparciu o wektory napięcia skóry. Zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych https://www.medestetis.pl/zabiegi/wolumetria-twarzy-technika-nici-hialuronowe/ pozwala na odmłodzenie twarzy, wymodelowanie jej owalu lub poszczególnych elementów twarzy, rewitalizacja okolic oczu czy wypełnienie głębokich bruzd, np. bruzd marionetek czy bruzd nosowo - wargowych.

Kwas hialuronowy ma unikatową właściwość wiązania cząsteczek wody, co oznacza, że związek ten wyróżnia się doskonałymi właściwościami nawilżającymi. Ponadto preparaty z kwasem hialuronowym doskonale ujędrniają skórę i wypełniają bruzdy, naśladując plastycznością tkankę podskórną. To oznacza, że zabieg pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Efekty, jakich można się spodziewać po wykonaniu zabiegu z nićmi hialuronowymi to m. in.:

 • wygładzenie zmarszczek,
 • redukcja bruzd,
 • odmłodzenie okolicy oczu (rozjaśnienie cieni pod oczami, wygładzenie kurzych zmarszczek),
 • uniesienie kącików oczu i opadających powiek,
 • zredukowanie asymetrii ust,
 • modelowanie policzków.


Zastosowanie preparatu z kwasem hialuronowym pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek i bruzd, a także wymodelowania owalu twarzy. Ponadto można liczyć na długotrwały efekt odmłodzenia skóry, wynikający z pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Oznacza to, że ostateczny efekt zabiegu zaobserwować można po około 4 tygodni, a średni czas utrzymywania się efektów to 12 miesięcy.

Nici liftingujące PDO - zaawansowane odmładzanie twarzyNici PDO to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, wykonywany z powodzeniem na całym świecie. Fenomen nici liftingujących PDO wynika z możliwości uzyskania spektakularnych efektów odmładzających, przy jednoczesnym ograniczeniu inwazyjności zabiegu i zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa procedury.

Nici PDO to cieniutkie nici wykonane z biodegradowalnego polidioksonanu, niekiedy wyposażonych w mikroskopijne haczyki. Podskórne wprowadzenie nici PDO zapewnia efekt liftingu i odmłodzenia, co możliwe jest dzięki wielokierunkowemu działaniu nici:

 • stymulowaniu syntezy kolagenu i elastyny,
 • mechanicznemu podciąganiu tkanek podskórnych.


Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim - natychmiast zauważalny efekt liftingu, a w dłuższej perspektywie czasu także zwiększenia gęstości skóry, jej ujędrnienia oraz wygładzenia zmarszczek. Takie wielokierunkowe działanie zapewnia długotrwały efekt po zastosowaniu zabiegu wykorzystującego nici liftingujące https://www.medestetis.pl/zabiegi/nici-pdo-lifting-i-biorewitalizacja-skory/. Jak długo efekt utrzymuje się na obszarze ciała poddanym zabiegowi? Spektakularny efekt poprawy wyglądu skóry zauważyć można na przestrzeni 3 - 4 tygodni po zabiegu, zaś efekty utrzymują się do 3 lat.
Niewątpliwą zaletą nici liftingujących jest ich uniwersalność, gdyż zabieg z ich wykorzystaniem może być wykonany w rozmaitych lokalizacjach ciała. Przede wszystkim możliwy jest lifting twarzy nićmi PDO, obejmujący m. in.:

 • wykorzystanie nici PDO na opadające powieki,
 • redukcję zmarszczek na czole,
 • lifting policzków z jednoczesną redukcją tzw. „chomików”,
 • poprawę owalu twarzy, zwłaszcza linii żuchwy,
 • redukcję podwójnego podbródka,
 • redukcję zmarszczek palacza,
 • zmniejszenie worków pod oczami,
 • redukcję fałdów nosowo - wargowych, bruzd marionetek czy lwiej bruzdy.


Nici PDO mogą być także zastosowane w celu poprawy wyglądu ciała: modelowania szyi i dekoltu, ujędrniania piersi, ujędrnienia zwiotczałej i dotkniętej rozstępami skóry na pośladkach, ramionach czy nogach. Zastosowanie nici PDO doskonale sprawdza się także w przypadku wiotkiej skóry po zabiegu liposukcji bądź utraty znacznej ilości kilogramów, a także po porodzie.

Omawiając zalety zabiegu z wykorzystaniem nici PDO, nie sposób nie wspomnieć o bezpieczeństwie zabiegu. Zabieg z nićmi PDO nie wymaga specjalnego przygotowania, a cała procedura trwa kilkadziesiąt minut. W celu wprowadzenia nici pod skórę wymagane jest wykonanie niewielkiego nacięcia skóry lub jej nakłucia, a następnie wprowadzenia nici przy pomocy specjalnej, cienkiej kaniuli. Po zabiegu nićmi PDO wystarczy zakleić miejsce iniekcji plasterkiem. Po zabiegu liftingu nie pozostają blizny, nie należy ponadto obawiać się podskórnych zgrubień po niciach PDO. Pojawia się natomiast przejściowe zasinienie i obrzęk, które ustępuje samoistnie w przeciągu kilku dni. Po zabiegu wykorzystującym nici PDO powikłania występują bardzo rzadko i najczęściej sprowadzają się do pojawienia się krwiaków, a także miejscowych infekcji.