bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2859

[FOTO] Przedszkole nr 40 zyskało nowy plac zabaw

Piękny plac zabaw razem z torem przeszkód z elementów edukacyjnych otwarto w Przedszkolu nr 40 w Komorowicach 23 czerwca. To efekt realizacji projektu budżetu obywatelskiego W zdrowym ciele, zdrowy duch. Tworzymy przestrzeń do kreatywnego i wszechstronnego rozwoju dzieci i ułatwiamy dostęp rodziców do placówki.

Reklama

Przedszkole nr 40 zyskało nowy plac zabaw - 23.06.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Symbolicznie aktu otwarcia nowej atrakcji dokonał zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia. - Cieszę się, że w ramach budżetu obywatelskiego oddaliśmy obiekt dla dzieci z Przedszkola nr 40. Mamy tutaj przepiękny plac zabaw razem z torem przeszkód z elementów edukacyjnych, z czego jestem niezmiernie zadowolony. Widząc jak dzieci doskonale się tutaj odnalazły, mamy dużą satysfakcję. Powstał kolejny obiekt w Bielsku-Białej przyjazny dla dzieci, nauczycieli i rodziców - mówił Piotr Kucia. Uroczyste otwarcie poprzedził wstęp przedszkolaków.

- Mieliśmy marzenie, aby mieć w naszym przedszkolu, a tak naprawdę w tej przestrzeni miejskiej, własny plac zabaw. Teraz dzięki budżetowi obywatelskiemu to się stało. Powstała część rekreacyjna, mamy sprzęty, z których dzieci mogą korzystać. W dalszych marzeniach mamy dalszy rozwój o część kreatywną, w której dzieci w środowisku naturalnym będą uczyć się przez zabawę szanować cały ekosystem - powiedziała dyrektor Przedszkola nr 40 Jolanta Wojtuszek.

Zrealizowana inwestycja w BO widniała pod nazwą "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Tworzymy przestrzeń do kreatywnego i wszechstronnego rozwoju dzieci i ułatwiamy dostęp rodziców do placówki. Za 125.000 zł zagospodarowano przestrzeń w ogrodzie przedszkolnym, dzięki czemu powstało miejsce do bezpiecznej i kreatywnej zabawy - dwa place zabaw i piaskownica, a także ścieżki z bruku wzdłuż budynku i kilka miejsc parkingowych. Wykonana została również brama od frontu budynku, a drugą bramę przesunięto - wszystko dla bezpieczeństwa i dostępności dla osób niepełnosprawnych.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.