bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 19854

Samozwańczy szeryf grasuje na Złotych Łanach

Zapewne niejeden kierowca parkujący na osiedlu Złote Łany zdziwił się, znajdując na swoim pojeździe naklejkę „za złe parkowanie”. To efekt działalności osoby, która zyskała miano samozwańczego szeryfa. Sprawą zajmie się straż miejska.

Reklama

złote łany
Samozwańczy szeryf grasuje na Złotych Łanach · fot. Google Maps


Jak podają mieszkańcy Bielska-Białej, w ostatnim czasie na terenie osiedla Złote Łany uaktywnił się samozwańczy szeryf, który często bezpodstawnie wymierza sprawiedliwość nalepiając nalepki za tzw. "złe parkowanie" na samochody.

- Mimo, że jego działania nie zasługuje na pochwałę to jednak kolejny raz podkreślają problem tego osiedla, który od wielu lat dotyczy braku wystarczającej ilości miejsc postojowych - zauważył radny Maksymilian Pryga, który zainteresował się sprawą „szeryfa”.

Mając na uwadze fakt, że osiedle Złote Łany jest stale i konsekwentnie rozbudowywane zaproponował, aby dokonać przeglądu i analizy gruntów miejskich. które znajdują się na terenie osiedla i które „mogą być w najbliższej perspektywie czasowej, organizacyjnej i finansowej zagospodarowane pod parking lub miejsca postojowe”.

- Ufam, że takie działanie spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz udaremni prace „szeryfa”, który będzie miał podstaw do nalepiania kolejnych, kontrowersyjnych naklejek - stwierdził Pryga.

W odpowiedzi na osiedlu wytypowane zostały lokalizacje, które potencjalnie mogłyby zostać zagospodarowane na miejsca parkingowe: przy skrzyżowaniu ulic: Żywieckiej i Teofila Aleksandra Lenartowicza; przy ul. Ignacego Krasickiego; przy ul. Łagodnej oraz w rejonie ulic Złotych Kłosów i Juliana Tuwima.

- Zaznaczam, że te lokalizacje są jedynie wstępnymi propozycjami, które w przypadku zamiaru przeznaczenia pod parking dla mieszkańców wymagać będą dalszego zaopiniowania - podkreślił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Wiceprezydent odniósł się także do kwestii samozwańczego szeryfa. - Rejon osiedla Złote Łany objęty został zwiększoną ilością patroli przeprowadzanych przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Ponadto operatorzy monitoringu wizyjnego miasta każdorazowo przed przystąpieniem do służby informowani są o konieczności wzmożonej obserwacji pojazdów zaparkowanych na osiedlowych parkingach. Niezależnie od powyższego Straż Miejska Miasta Bielska-Białej w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców osiedla zacieśni współpracę z Komisariatem I Policji w Bielsku-Białej - poinformował.

I wyjaśnił, że „współpraca ta oparta będzie szczególnie na wymianie informacji o zagrożeniach występujących w tym rejonie miasta w zakresie bezpieczeństwa ludzi i mienia, spokoju i porządku publicznego”.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.