bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1002

Dzielnicowy po służbie zapobiegł kradzieży katalizatora

Dzielnicowy z III komisariatu zatrzymał w czasie wolnym od służby 25-letniego bielszczanina, który próbował ukraść katalizator z zaparkowanego auta. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Dzielnicowy po służbie zapobiegł kradzieży katalizatora
Dzielnicowy po służbie zapobiegł kradzieży katalizatora · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na jednym z bielskich osiedli mieszkalnych. - Około 3.00 uwagę policjanta, który miał tej nocy wolne od służby, zwróciły dźwięki piły elektrycznej i ciętego metalu dochodzące z parkingu przed blokiem. Policjant wyszedł przed blok i zobaczył mężczyznę leżącego obok osobowego opla. Dzielnicowy ujął go, informując, że jest policjantem oraz powiadomił o zajściu dyżurnego bielskiej komendy. Po chwili na miejsce dojechali kryminalni z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Dzielnicowy po służbie zapobiegł kradzieży katalizatora
Dzielnicowy po służbie zapobiegł kradzieży katalizatora · fot. KMP Bielsko-Biała


Stróże prawa potwierdzili, że doszło do próby kradzieży katalizatora z zaparkowanego samochodu. Na miejsce zostali skierowani policyjni technicy, którzy wykonali oględziny kryminalistyczne i zabezpieczyli dowody przestępstwa. 25-letni bielszczanin został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży katalizatora, za który może trafić do więzienia nawet na 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator i sąd.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.