bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3062

Nowe przystanki dla trzech linii MZK powstaną na ul. Hałcnowskiej

Linie autobusowe nr 12, 32 i N2 MZK Bielsko-Biała będą obsługiwały nowy przystanek, który powstanie na ulicy Hałcnowskiej. Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg "Przebudowa ul. Hałcnowskiej w Bielsku-Białej - budowa chodnika przy skrzyżowaniu z ul. Architektów".

Reklama

Nowy przystanek dla trzech linii MZK powstanie na ul. Hałcnowskiej
Nowe przystanki dla trzech linii MZK powstaną na ul. Hałcnowskiej · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


W ramach przedmiotowej inwestycji przewidziano budowę nowego przystanku autobusowego, na który będą składać się dwa perony: w kierunku centrum miasta (peron zostanie zlokalizowany w ramach istniejącego chodnika, który zostanie dostosowany do nowej funkcji poprzez zastosowanie krawężnika przystankowego wzdłuż którego ułożone zostaną ostrzegawcze płytki integracyjne) oraz w kierunku Hałcnowa (zostanie tam wybudowany nowy peron przystankowy w miejscu istniejącego rowu, do którego pasażerowie zostaną doprowadzeni poprzez nowo wyznaczone i doświetlone przejście dla pieszych).

- Po zakończeniu inwestycji nowe przystanki będą obsługiwane przez linie autobusowe nr 12, 32 i N2. Budowa nowej infrastruktury przystankowej ma na celu zwiększenie dostępności do transportu zbiorowego, a tym samym skrócenie drogi dojścia do sąsiednich - oddalonych lokalizacji przystankowych. W ubiegłych latach do dyspozycji pasażerów oddane zostały nowe przystanki autobusowe w Mikuszowicach Śląskich, Mikuszowicach Krakowskich i w Wapienicy, natomiast w czerwcu br. uruchomiono przystanek Cieszyńska Międzyrzecka - informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.