bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 11298

Diecezja opublikowała listę zmian personalnych w Bielsku-Białej

Diecezja bielsko-żywiecka opublikowała listę zmian personalnych w parafiach. Dotyczą one również kilku parafii w Bielsku-Białej.

diecezja
fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Z obowiązków wikariusza parafii katedralnej pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej oraz posługi duszpasterza akademickiego zostanie zwolniony ks. Wiesław Greń, który przejdzie do bielskiej parafii pw. Opatrzności Bożej. Jego miejsce zajmie neoprezbiter, ks. Paweł Stawarczyk. Z parafii katedralnej odejdzie również ks. Łukasz Mieszczak.

Do parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej skierowany został również ks. Kamil Białożyt. Z bialskiej parafii odejdą z kolei ks. Grzegorz Guga oraz ks. Andrzej Żmudka.

Zmiany dotyczą również parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, z której odejdą ks. Wojciech Jamroziński oraz ks. Wiesław Płonka. Do tej parafii zostali skierowani ks. Krzysztof Adamski oraz ks. Marcin Stopka.

Z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie odejdzie ks. Michał Marek. Do hałcnowskiej parafii został skierowany ks. Tomasz Chamera.

Ks. Sebastian Fajfer został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Do parafii przy dworcu PKS został skierowany ks. Paweł Nowak.

Ks. Jakub Musur został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej w Wapienicy. Na jego miejsce został skierowany ks. Dawid Kubień.

Z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej na osiedlu Karpackim odejdzie ks. Krzysztof Borowiec. Do parafii został z kolei skierowany ks. Filip Magiera. W parafii zamieszka również, jako rezydent, ks. Arkadiusz Talik, który został mianowany kapelanem Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz II Oddziału Kardiologicznego Polsko-Amerykańskiej Kliniki Serca.

mp / bielsko.info
źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.