bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4716

"Zielony parking" powstanie w sąsiedztwie bielskiego lotniska

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego parkingu na 116 samochodów - w tym 7 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych - w rejonie przebudowywanego właśnie południowego odcinka ulicy Skrzydlewskiego obok lasku Bathelta. Oddanie parkingu do użytkowania kierowcom planowane jest w listopadzie bieżącego roku.

Reklama

parking
"Zielony parking" powstanie w sąsiedztwie bielskiego lotniska · fot. bielsko.info


- Pandemia mija, a rekreacja na świeżym powietrzu, szczególnie po długim zamknięciu w domach, zyskuje na popularności. Jednym z bardziej uczęszczanych terenów służących wypoczynkowi w Bielsku-Białej jest ring wokół lotniska, obejmujący ścieżkę pieszo-rowerową, tor dla rolkarzy i przyległe do nich tereny rekreacyjne. Dotarcie do niego przez osoby zmotoryzowane łączy się często z pozostawieniem pojazdów miejscach niedozwolonych lub na wewnętrznych parkingach tutejszych osiedli - zauważa Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Sytuacje ma poprawić budowa zielonego parkingu w rejonie przebudowywanego właśnie południowego odcinka ulicy Skrzydlewskiego obok lasku Bathelta. Łatwy dojazd z ulicy Cieszyńskiej ma także rozładować część ruchu generowanego podczas plenerowych imprez organizowanych na płycie lotniska - dodaje MZD.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił właśnie przetarg na wybór wykonawcy obiektu, który pomieści 109 miejsc postojowych oraz 7, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja obejmować będzie także budowę drogi rowerowej oraz ciągów pieszych łączących parking z istniejącą w pobliżu infrastrukturą rekreacyjną okalająca lotnisko. Parking zostanie wyposażony w oświetlenie a także system monitoringu i poboru opłat. Nawierzchnia parkingu ze względu na swoją przepuszczalną strukturę wykonaną z płyt ażurowych wypełnionych trawą, umożliwi wegetację zieleni a także zapewni częściową retencję wód opadowych. Dopełnieniem zielonego parkingu będą dorodne drzewa nasadzone wokół parkingu.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.