bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2077

LGR "Bielska Kraina" wydała przewodnik po łowiskach

"Dwujęzyczny przewodnik po łowiskach" przygotowała Lokalna Grupa Rybacka "Bielska Kraina". Jak podkreślają jego autorzy, nasz obszar posiada "znakomite warunki do wędkowania, jakie stwarzają tutejsze akweny", a nowa pozycja ma zachęcić do ich odwiedzenia.

Reklama

Kopalniok
LGR "Bielska Kraina" wydała przewodnik po łowiskach · fot. mp / czecho.pl


- Dzięki stawom usytułowanym na obszarze LGR Bielska Kraina zarówno doświadczeni wędkarze, jak i amatorzy mają możliwość uprawiania tego hobby. W przewodniku, szczegółowo i w przystępny sposób opisane zostały łowiska i występujące w nich gatunki ryb - informuje LGR "Bielska Kraina".

- W publikacji zostały zawarte dane teleadresowe łowisk znajdujących się na obszarze Lokalnej Grupy Rybackiej Bielska Kraina, krótkie historie ich działalności oraz najważniejsze informacje techniczne zbiorników wodnych. Zapewniamy, że teren Bielskiej Krainy swoim bogactwem i pięknem niewątpliwie zachęca do odwiedzin i aktywnej turystyki, a wędkarze na pewno wyjdą stąd zadowoleni - dodaje Lokalna Grupa Rybacka. Przewodnik, w formie pdf, dostępny jest tutaj. Możemy w nim znaleźć m.in. przydatne informacje z łowisk z terenu gmin Czechowice-Dziedzice, Bestwina, Jasienica oraz Jaworze oraz Wilamowice.

Niniejsza publikacja ma charakter informacyjno-promocyjny. Jest kolejnym punktem w promocji terenów zależnych od rybactwa. Publikacja zrealizowana została w ramach projektu pn. "Na styku kultur - tradycja współzawodnictwa" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Działanie przyczyni się do wspólnej ochrony, wzmocnienia i rozwoju dziedzictwa przyrodniczego (zarówno materialnego, jaki niematerialnego) oraz skutecznego i zrównoważonego wykorzystania tego dziedzictwa celem podniesienia poziomu atrakcyjności pogranicza. Nastąpi wykreowanie nowych aktywności wśród mieszkańców, organizacji i odwiedzających obszary Partnerów.

mp / bielsko.info

źródło: LGR "Bielska Kraina"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.