bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2021
  • wyświetleń: 9072

Niecodzienna akcja strażaków. Dobrze, że to tylko fałszywy alarm

W niedzielę, 20 czerwca około godziny 12.30 służby ratunkowe przyjęły nietypowe zgłoszenie, z którego wynikało, że do studzienki przy ul. Przechód Dworcowy w Bielsku-Białej miały wejść dwie osoby i od dłuższego czasu nie wychodzić. Na miejsce skierowano dwa zastępy z JRG-1 w Bielsku-Białej i patrol policji. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Reklama

Akcja straży pożarnej przy ul. Przechód Dworcowy - 20.06.2021 · fot. sid / bielsko.info


Z relacji mieszkańców wynikało, że miało to być dwóch chłopców w wieku kilkunastu lat. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych poszerzyli dostęp do studzienki. Z relacji starszych mieszkańców wynikało, że podziemny korytarz prowadził m.in do piwnicy i na ulicę Piastowską. Sprawdzono wszystkie możliwe wyjścia. Nikogo nie znaleziono. Policja prowadzi odrębne postępowanie, mające na celu wyeliminowanie takich przypadków w przyszłości. Zarządca terenu będzie zobligowany do montażu lepszych zabezpieczeń.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.