bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1385

Wady i zalety posiadania konta firmowego

Materiał partnera:

Otwarcie nawet najmniejszej firmy wiąże się z całą masą formalności, które trzeba doprowadzić do końca, aby móc pracować oraz zarabiać pieniądze. Jedną z ważnych czynności, którą trzeba podjąć, jest otwarcie lub nie, konta firmowego. Niektórzy ludzie biznesu wolą operować w oparciu o konto prywatne, ale większość decyduje się na otwarcie rachunku bankowego tylko i wyłącznie do działalności firmowej. Często jest to o wiele ciekawsze rozwiązanie, dzięki któremu możemy także zyskać. Warto więc przyjrzeć się różnym propozycjom i podjąć odpowiednie decyzje. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszego wyboru dokonamy.

1. Solidny ranking bankowych kont dla firm ułatwi nam decyzję
2. Zalety oraz wady posiadania konta firmowego

Solidny ranking bankowych kont dla firm ułatwi nam decyzję


Tak jak w przypadku zwykłych kont bankowych dla osób prywatnych, możliwości jest całkiem sporo. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc znalezienie specjalistycznej witryny internetowej, która zestawia różne propozycje kont bankowych dla przedsiębiorstw i pokazuje, z których opcji najlepiej skorzystać. Pomocny tutaj z pewnością będzie regularnie aktualizowany oraz solidny ranking kont firmowych na firmowybank.pl. Obecnie możemy tam wybierać spośród dwunastu propozycji przedstawionych przez różne banki działające w Polsce. Ranking jest zestawiony w przejrzystej tabeli, dzięki której od razu będziemy wiedzieć, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza. To zaoszczędzi nam sporo czasu oraz ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Tak jak w przypadku kont prywatnych należy zwracać uwagę na ilość dostępnych bankomatów, koszty potencjalnych przelewów oraz wpłat i wypłat gotówki, czy też opłaty za wydanie karty oraz prowadzenie konta. Konto firmowe pozwoli nam na przejrzyste oraz jasne prowadzenie polityki finansowej naszego przedsięwzięcia - bez względu na jego rozmiar oraz potencjalny zakres działania.

Zalety oraz wady posiadania konta firmowegoJeśli jest mowa o wadach oraz zaletach kont firmowych, to należy podkreślić, że produkty te mają zdecydowanie więcej zalet. Po pierwsze konta firmowe umożliwiają tzw. split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności. Jest on niezbędny w przypadku tych firm, które muszą odprowadzać podatek VAT. Często konta firmowe są połączone z możliwością pozyskania atrakcyjnych produktów finansowych, których nie można otrzymać w przypadku posiadania zwykłego konta prywatnego. Może to oznaczać o wiele lepsze warunki kredytowania. Dodatkowo potencjalne opłaty za konto, kartę, itp., możemy sobie wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Rozdzielenie kont: prywatnego oraz firmowego, ułatwia kontrolowanie wydatków oraz jest wygodne w przypadku kontroli urzędu skarbowego. Warto także pamiętać o tym, że oszczędności wygenerowane na koncie firmowym, są zwolnione z tzw. podatku Belki, co może - w niektórych przypadkach, oznaczać całkiem przyjemny, dodatkowy zysk. Jedyną wadą jaką może ze sobą nieść konto firmowe, może więc być dodatkowa praca w księgowości oraz koszta prowadzenia takiego konta. W przypadku sprawnie działającej firmy są sprawy, które nie mają większego znaczenia. Otwarcie konta firmowego w oparciu o solidny ranking tego typu produktów, z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę. Im szybciej tego dokonamy, tym lepiej dla nas. Pamiętajmy o tym, by takie konto dopasować do profilu naszej działalności. Czego innego może bowiem szukać fundacja, co innego może zainteresować stowarzyszenie, a inne konto sprawdzi się w przypadku zakładu fryzjerskiego, czy też dużej fabryki obuwniczej.