bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 16303

Podbeskidzie ma nowego trenera. Trenował rezerwy Śląska Wrocław

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Znamy nazwisko nowego trenera TS Podbeskidzie. Drużynę z Bielska-Białej na zapleczu ekstraklasy poprowadzi Piotr Jawny. Jego asystentem będzie Marcin Dymkowski.

Reklama

podbeskidzie
Podbeskidzie ma nowego trenera. Trenował rezerwy Śląska Wrocław · fot. TS Podbeskidzie


Trener Jawny całą swoją trenerską karierę spędził w drużynach Śląska Wrocław. W 2012 roku rozpoczął pracę w akademii wrocławskiego klubu. W 2014 roku objął zespół rezerw Śląska, a następnie prowadził klubowe drużyny młodzieżowe U17 i U19. Cztery lata później, w 2019 roku, wraz z Marcinem Dymkowskim (wcześniej trener Polonii-Stal Świdnica oraz Foto-Higieny Gać), zasiadł na ławce trenerskiej Śląska Wrocław II. To właśnie tam panowie zaczęli swoją współpracę.

W poprzednim sezonie prowadzona przez nich drużyna zajęła 8. miejsce w 2. Lidze, zdobywając tyle samo punktów co Skra Częstochowa, która zajęła 6. miejsce - premiowane barażami do 1. Ligi.

Dodatkowo ich zespół w Pro Junior System zajął drugie miejsce w 2. Lidze, zdobywając aż 25 i pół tysiąca punktów, ustępując jedynie drugiej drużynie Lecha Poznań.

W naszym zespole, podobnie jak w drużynie ze stolicy Dolnego Śląska, Piotr Jawny będzie pełnił funkcję pierwszego trenera, Marcin Dymkowski zostanie natomiast drugim trenerem.

Trenerzy zawarli z klubem 2-letnie kontrakty z opcją przedłużenia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj