bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4029

[ZDJĘCIA] Nowe boisko wielofunkcyjne w Białej Północ

Wielofunkcyjne boisko przy ul. Karola Krausa w Bielsku-Białej w dzielnicy Biała Północ symbolicznie oddane do użytku. 12 czerwca na terenie obiektu odbyły się sportowe obchody Dnia Dziecka i pierwszy mecz - wychowankowie Zespołu Placówek dla Dzieci i Młodzieży Parasol kontra młodzież z Obszarów.

Reklama

Nowe boisko wielofunkcyjne w Białej Północ · fot. UM Bielsko-Biała


Budowa boiska w Białej Północ trwała osiem miesięcy i zakończyła się w kwietniu br. Na wielofunkcyjny obiekt o wymiarach 24 m x 44 m składają się - plac gry w piłkę ręczną, dwa boiska do siatkówki i dwa do koszykówki. Boiska są w pełni wyposażone w bramki, słupki z koszami i słupkami do siatkówki. Wokół obiektu wykonane zostały piłkochwyty, a cały teren jest oświetlony. Do boiska prowadzi wybrukowany chodnik. Wartość wszystkich robót wyniosła 567.000 zł.

- Cieszę się niezmiernie, że możemy dziś wspólnie świętować otwarcie wspaniałego, wielofunkcyjnego obiektu w naszej dzielnicy. Mam nadzieję, że będzie on długo służył. Jego wybudowanie to nasz wspólny sukces - władz miasta oraz mieszkańców. To również niemała zasługa czcigodnych gości, którzy wspierali tę inwestycję zarówno finansowo, jak i organizacyjnie - mam tu na myśli radnych, prezydenta miasta oraz Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego - mówił podczas otwarcia obiektu radny Rady Miejskiej Bielska-Białej, przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu RM Karol Markowski.

Nowe boisko wielofunkcyjne w Białej Północ
Nowe boisko wielofunkcyjne w Białej Północ · fot. UM Bielsko-Biała


To, że boisko będzie świetnym miejscem dla małych i dużych podkreślał natomiast prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Bardzo się cieszę, że kolejne tego typu boisko powstało w naszym mieście - po serii ponad 30 boisk przyszkolnych, nowe obiekty pojawiają się też tam, gdzie są takie oczekiwania. Inwestycję udało się zrealizować po dwóch latach zabiegów radnych i przewodniczącego i to mimo trudnej sytuacji samorządów w Polsce w ogóle. Myślę jednak, że na takie boiska nie powinno nigdy brakować środków, bo to ważne dla młodzieży i widzę, że też starsi gracze tu są - co cieszy. To w końcu profilaktyka zdrowotna. A im więcej wydamy na profilaktykę, tym mniej zapłacimy za leczenie. Myślę też, że dzięki temu miejscu dzieciaki będzie łatwiej odciągnąć od komputerów. Niech wam dobrze służy ten obiekt - podsumował prezydent Jarosław Klimaszewski.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.