bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2529

Chuligan zniszczył 5 samochodów i motocykl. Straty na blisko 10 tys. zł

Policjanci i bielscy strażnicy miejscy zatrzymali 20-letniego wandala, który przewrócił zaparkowany motocykl oraz uszkodził 5 samochodów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Za ten chuligański wybryk grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny monitoringu Straży Miejskiej na ulicy Władysława Orkana zauważył wandala, który przewrócił zaparkowany przy drodze motocykl, a następnie idąc w kierunku Rynku, zrywał lusterka zaparkowanych dalej samochodów. Na miejsce zostali skierowani strażnicy miejscy oraz policjanci.

Chwilę później na rynku strażnicy ujęli wandala i przekazali policjantom. Okazał się nim być 20-letni bielszczanin. Mężczyzna był trzeźwy. Zanim został przekazany policjantom, podawał strażnikom miejskim nieprawdziwe dane osobowe, co jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny do 5 tysięcy złotych. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań.

Nazajutrz, śledczy z bielskiej dwójki ustalili właścicieli uszkodzonych pojazdów i przyjęli stosowne zawiadomienia o uszkodzeniu mienia. W sumie straty wszystkich uszkodzonych pojazdów sięgnęły blisko 10 tysięcy złotych.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie wandal został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara nawet 5 lat za kratami. Ponieważ działał z pobudek chuligańskich, musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd. Będzie także musiał zapłacić właścicielom uszkodzonych pojazdów za ich naprawę.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.