bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1234

Bielskie starostwo chce przyciągnąć czeskich turystów w Beskidy

Najpierw powstał przewodnik "Beskidzkie Wędrówki" z propozycjami jedno lub kilkudniowych wycieczek po Beskidach. Teraz przyszedł czas na polsko-czeskie odwiedziny i promocję projektu, realizowanego przez powiat bielski.

Reklama

beskidy
fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Czeska delegacja z miasta Frydlant nad Ostrawicą, to partner bielskiego starostwa w tym projekcie. Czesi gościli w Beskidach przez 2 dni. Wraz z pracownikami biura ds. promocji w powiecie bielskim oraz zaproszonymi gośćmi pokonali 2 jednodniowe trasy- z Bielska-Białej przez Magurkę Wilkowicką i Czupel do Łodygowic oraz z Milówki przez Halę Boraczą i Prusów do Węgierskiej Górki.

Gospodarze pokazali gościom także inne atrakcje południa Podbeskidzia, zapraszając ich m.in. na rejs stateczkiem po Jeziorze Żywieckim. Przewodnik „Beskidzkie Wędrówki” został wydany w językach: polskim i czeskim. Wydawnictwo będzie dostępne w biurach podróży, ośrodkach promocji oraz informacji turystycznych na pograniczu polsko-czeskim.

Helena Pešatová, starostka miasta Frydlant nad Ostrawicą jest przekonana, że dzięki takim działaniom zwiększy się turystyczny ruch przygraniczny. - Będę wszystkim mówić, że jest tu piękna przyroda, wspaniali ludzie i dobrze się tu żyje. Mam nadzieję, że Czesi będą was odwiedzać, a wy w rewanżu przyjedziecie do nas. Serdecznie zapraszamy! - mówi samorządowiec z Czech.

- Przed nami w ramach projektu „Beskidzkie Wędrówki” jeszcze promocja Beskidów na targach turystycznych w Szczecinie oraz wizyta studyjna w Czechach, gdzie zaplanowaliśmy 2-dniową trasę na Łysą Górę. Całość zakończy się we wrześniu - mówi Magdalena Więzik, kierownik biura ds. promocji, kultury, sportu i turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Projekt pn. „Beskidzkie wędrówki” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska -Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

ab / bielsko.info

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.