Wiadomości

  • 11 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1670

TOP 3 oferty najlepszych kredytów gotówkowych

Materiał partnera:

Kredyt gotówkowy online to jedna z najszybszych możliwości uzyskania sporej ilości gotówki w bardzo krótkim czasie. Polecany zarówno na nieprzewidziane wydatki, często nie do końca zależne od nas, jak i wydatki, które nie są aż tak wysokie, aby opłacalne było zaciągnięcie innego rodzaju zobowiązania w banku. W wersji online bez zbędnych dokumentów, stania w kolejkach to już jedynie formalność.

Wybór bankuZanim przystąpimy do konkretnych działań mających na celu pozyskanie potrzebnej nam gotówki, warto sprawdzić kredyt gotówkowy ranking online, tam dowiemy się które z aktualnych ofert dostępnych na rynku są najkorzystniejsze. Każdy z banków zwykle ma swoją politykę prowizyjną, uzależnioną niekoniecznie od jednakowych warunków.

WymaganiaKredyt gotówkowy online to minimum formalności. Wystarczy być pełnoletnim oraz mieć pełną zdolność do podejmowania czynności prawnych. Kolejnym aspektem jest wiarygodność względem banku, co do możliwości spłat kredytu. Dlatego ważne jest stałe i przede wszystkim udokumentowane źródło dochodu w Polsce oraz zdolność kredytowa. To ostatnie wymaganie sugeruje zdolność spłat kredytu wraz z odsetkami, w ratach do których się zobowiązujemy przy podpisaniu umowy z bankiem.

DokumentyZawierając umowę kredytową z bankiem powinniśmy przygotować niezbędne do tego dokumenty. Jest to część niezależna od tego gdzie kredyt będziemy zaciągać - czy w placówce bankowej, czy w formie online, w naszym zaciszu domowym. I tak ważny będzie nasz numer PESEL, seria oraz numer dowodu osobistego, adres zamieszkania, dokładne dane aktualnego pracodawcy (nazwa, adres, telefon kontaktowy, NIP oraz regon), data zawarcia umowy o pracę, lub w przypadku świadczeń emerytalnych lub rentownych, data przyznania takiego świadczenia, do tego wysokość średnich dochodów (wartość netto) z ostatnich kilku miesięcy (najczęściej 3 ostatnich miesięcy) oraz dość istotna informacja dla banku, czyli aktualne dane o zaciągniętych kredytach i innych finansowych zobowiązaniach.

Zawarcie umowyNajwygodniejszym i najszybszym sposobem zawarcia umowy o kredyt gotówkowy, jest umowa zawierana przez internet. Odpowiedni wybór rodzaju kredytu, dokonać możemy na podstawie rankingu z kredytami gotówkowymi online. Dzięki takim zestawieniom unikniemy nieporozumień, będziemy mogli dokładnie przeanalizować oferty wielu banków jednocześnie (w przypadku wizyt w bankach zajmuje to naprawdę sporo czasu). Mamy szansę spokojnie porównać produkty pod względem okresu spłaty kredytu, okresu obowiązywania całej umowy, czy co najczęściej brane pod uwagę i bardzo istotne - wysokości miesięcznych rat. Po wybraniu interesującej nas umowy, "klikamy" i składamy wniosek online.

PieniądzePo złożeniu wniosku, wystarczy już tylko poczekać na decyzję kredytową z banku. Jeśli będzie pozytywna, kredyt w postaci gotówki bezpośrednio trafi na nasze konto. Często jeżeli kredyt zawieramy na niewielkie kwoty, cały proces zajmuje jedynie kilkanaście minut.

RankingiKredyt gotówkowy online to przede wszystkim oszczędność naszego czasu jak i możliwość zapoznania się z ofertami wielu banków. Rankingi banków stają się obecnie narzędziem niezbędnym do wybrania najkorzystniejszej opcji kredytowej. Oprocentowanie, prowizja, miesięczna rata, RRSO, a nawet opinie klientów! To najistotniejsze warunki, które bierzemy na początku pod uwagę. W szczegółach rankingów uwzględniono również plusy i minusy danej oferty. Pozwala to na ocenę danej możliwości pozyskania gotówki, w jeszcze dokładniejszy sposób. Często przedstawianymi plusami są elastyczne okresy spłaty kredytu, duże kwoty gotówki jakie bank chce nam zaproponować, a nawet brak prowizji. Z minusów może być możliwość wzięcia kredytu jedynie przez nowych klientów. Stąd warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne na rynku możliwości.