bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 3660

Ruszył tegoroczny sezon na basenie "Start" w Cygańskim Lesie

Od poniedziałku, 7 czerwca mieszkańcy Bielska-Białej mogą korzystać z atrakcji kąpieliska Start w Cygańskim Lesie. W tegorocznym sezonie letnim pływalnia czynna będzie do 12 września. Na terenie obiektu przebywać może jednocześnie 1250 osób.

Reklama

Ruszył tegoroczny sezon na basenie "Start" w Cygańskim Lesie
Ruszył tegoroczny sezon na basenie "Start" w Cygańskim Lesie · fot. UM Bielsko-Biała


Pływalnia w sezonie jest czynna codziennie, część sportowa w godz. 9.00-20.30, a część basenowa:
  • 7-18 czerwca w godz. 9.00-19.00,
  • 19 czerwca - 15 sierpnia w godz. 9.00-20.00
  • 15-31 sierpnia w godz. 9.00-19.00
  • 1-12 września w godz. 10.00-18.00


Wszyscy którzy się tam wybierają, powinni zapoznać się ze szczegółowymi zasady korzystania z pływalni Start, które są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Z obiektu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie obserwują u siebie objawów choroby zakaźnej, nie są objęci kwarantanną lub izolacją, nie mieli w ciągu ostatnich 14 dni kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie, zakażoną lub chorą na COVID-19. Przed wejściem na obiekt oraz przy jego opuszczeniu należy obowiązkowo zdezynfekować dłonie. W strefie wejścia na pływalnię oraz przy kasie należy zachować dwumetrowe odległości, stosując się do wyznaczonych stref oraz kierunku kolejki. Bezpośrednio przed kasą może znajdować się jedna osoba.

W szatni, w strefie z prysznicami, toaletach oraz w nieckach basenów, także podczas pływania należy zachować dwumetrowy dystans społeczny, nie dotyczy to osób wspólnie zamieszkujących. Na pływalni może przebywać jednocześnie 1250 osób, co stanowi 50 proc. maksymalnego obłożenia obiektu wyliczonego z projektu wykonawczego przyjmującego 1 os./m2 lustra wody.

Przed wejściem do strefy basenowej należy skorzystać z prysznica, po każdym skorzystaniu z toalety zdezynfekować ręce. Bezwzględnym obowiązkiem każdego użytkownika jest przejście do strefy basenowej przez brodzik do płukania stóp. Na terenie pływalni należy zachowywać równomierne rozmieszczenie osób z zachowaniem dwumetrowego dystansu społecznego.

Osoba - która nie zastosuje się do przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, regulaminu pływalni Start oraz do szczegółowych zasad korzystania z pływalni - może być wyproszona z obiektu bez zwrotu opłaty za pobyt.

Zachowanie procedury służy zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników i użytkowników pływalni oraz minimalizacje ryzyka zakażenia użytkowników, pracowników obiektu oraz innych osób z zewnątrz.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.