bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1794

Goprowcy pomagają w górach, teraz sami potrzebują naszego wsparcia

Trwa zbiórka na remont i wyposażenie placu szkoleniowego dla psów ratowniczych Grupy Beskidzkiej GOPR - potrzeba 15 tysięcy złotych. Zrzutkę prowadzi Fundacja GOPR.

Goprowcy pomagają w górach, teraz sami potrzebują naszego wsparcia
Goprowcy pomagają w górach, teraz sami potrzebują naszego wsparcia · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Obecnie w Grupie Beskidzkiej GOPR szkolą się 4 psy: Denver - Owczarek Niemiecki (1 rok) z przewodnikiem Andrzejem Bogdanikiem, Milka - Border Collie (10 miesięcy) z przewodniczką Magdą Asman, Gaja - Toller (5 lat) i Oslo - Border Collie (1 rok) z przewodnikiem Aleksandrem Karkoszką. Być może wkrótce dołączą do nas kolejne nowe zespoły - opisuje Grupa Beskidzka GOPR na stronie zbiórki.

Goprowcy pomagają w górach, teraz sami potrzebują naszego wsparcia
Goprowcy pomagają w górach, teraz sami potrzebują naszego wsparcia · fot. Grupa Beskidzka GOPR


- Roczny koszt udziału w szkoleniach jednego psa to około 10 000 zł. Część pokrywa GOPR i sponsorzy, a reszta jest finansowana z naszych prywatnych środków. Ale czego się nie robi, aby móc ratować ludzkie życie. Od grudnia 2020 roku psy ratownicze z Grupy Beskidzkiej GOPR mają swoje miejsce, gdzie się regularnie szkolą. Wynajmujemy jedno pomieszczenie po starym warsztacie, które nadaje się do generalnego remontu, a także ogrodzony i oświetlony teren na zewnątrz. Przestrzeń ta znajduje się w Skawinie. Aby móc w niej funkcjonować i efektywnie szkolić nasze psy potrzebujemy podstawowego remontu pomieszczenia i zakupienia niezbędnego do szkoleń sprzętu, m.in.: dwóch ścianek zapachowych, stołu do pozycji, bieżni, balonów lawinowych i kilku mniejszych przyrządów - dodaje GOPR Beskidy.Koszt tego przedsięwzięcia to około 25 000 zł. Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR, ze środków głównego sponsora Maxi Zoo, przekazuje nam na zakup przeszkód kwotę 10 000 zł. Pozostaje jednak wciąż brakujące 15 000 zł. - Aby nie zwlekać rozpoczęliśmy I etap remontu pomieszczenia - posadzka. Jak się okazało koszt kupna samego betonu wyniósł już 1000 zł. Wiele pracy jeszcze przed nami, ale wierzymy, że z Waszą pomocą damy radę - podkreślają goprowcy.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.