bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 15577

Bus kurierski opróżniony w lesie. Namiary na sprawcę wśród śmieci...

Niecodziennego odkrycia dokonał jeden z mieszkańców pogranicza Lipnika i Straconki w Bielsku-Białej. Przy leśnej drodze ktoś wyrzucił do potoku dużą ilość śmieci. Nie było tu mowy o kilku workach. Ktoś opróżnił pełny samochód dostawczy odpadów. Na rodzaj pojazdu wskazywały m.in. ślady opon. Sprawcę udało się namierzyć po kilkudziesięciu minutach.

Reklama

Śmieci rozsypane w lesie na pograniczu Lipnika i Straconki - 9.06.2021 · fot. sid / bielsko.info


Pojechaliśmy na miejsce znaleziska. Wśród sporej sterty śmieci rozrzuconej na stromym zboczu były m.in. listy przewozowe jednej z ogólnopolskich firm kurierskich wraz danymi kuriera, odręczne notatki i zapiski. Postanowiliśmy przeprowadzić małe dziennikarskie śledztwo i dotrzeć do owego kuriera. Nie było to skomplikowane. Młody mężczyzna był wyraźnie zaskoczony i zbulwersowany. Potwierdził, że to jego notatki i jego pismo. Obiecał posprzątać bałagan choć zarzekał się, że to nie jego sprawka i będzie dążyć do ustalenia winnego. Kurier poinformował swoich przełożonych o całej sytuacji. O sprawie dowiedziało się także kierownictwo bielskiego oddziału firmy kurierskiej.

Pracownikom firmy udało się ustalić, że kilka miesięcy temu jeden z byłych już podwykonawców sprzedał uszkodzony samochód dostawczy. W skrzyni ładunkowej były śmieci (głównie kartony i odpady komunalne), a nowy właściciel w zamian za obniżenie ceny zobligował się wywieźć odpady do PSZOKu (sporządzono nawet zapisek w umowie kupna-sprzedaży). Do nowego właściciela śmieci nie udało się jednak od razu dotrzeć. Kurierzy podjęli decyzję, że sami posprzątają zanieczyszczony las. Zajęło im to kilka godzin. Teren został oczyszczony, a śmieci wywiezione tam, gdzie docelowo było ich miejsce.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.