bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1343

Zaniżone odszkodowanie OC - jak sobie z tym poradzić?

Materiał partnera:

Stłuczka to często nie tylko problem w momencie samego zdarzenia, ale również trudności z uzyskaniem prawidłowej kwoty rekompensaty. Jak sobie radzić z zaniżonym odszkodowaniem z OC?

1. Na czym polega zaniżenie odszkodowania z OC?
2. Jak poradzić sobie z zaniżonym odszkodowaniem z OC?
3. Gdzie szukać pomocy przy zaniżonym odszkodowaniu z OC?

Na czym polega zaniżenie odszkodowania z OC?Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdej osoby, która posiada swój samochód. Dzięki temu w sytuacji, gdy dojdzie do stłuczki, mamy możliwość otrzymania rekompensaty i naprawy naszego samochodu z polisy sprawcy. Czasem jednak możemy zetknąć się z sytuacją, gdy ubezpieczyciel próbuje wszelkimi sposobami obniżyć kwotę odszkodowania, jakie wypłaci nam w ramach OC. W tym celu może być zastosowane wiele różnych zabiegów, jak na przykład zamiana części oryginalnych na zamienne, uśrednianie ceny robocizny czy też zaniżenie pierwotnej wartości naszego pojazdu. Jeżeli zetkniemy się z takim problemem, powinniśmy wiedzieć że nie jest to niemożliwe do przeskoczenia, a my jak najbardziej możemy walczyć o swoje. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://kancelariawo.pl/doplata-do-odszkodowania-oc/.

Jak poradzić sobie z zaniżonym odszkodowaniem z OC?Zaniżone odszkodowanie OC to poważny problem, ponieważ często uniemożliwia nam ono naprawienie naszego auta i doprowadzenie go do stanu sprzed zdarzenia. Pamiętajmy o tym, aby nie przystawać na "atrakcyjne" oferty ubezpieczyciela, zanim nie oszacujemy faktycznych strat. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której sami zgodzimy się na dużo niższą rekompensatę. Warto również dowiedzieć się, czy przysługują nam dodatkowe świadczenia wynikające z zaistniałej sytuacji, jak na przykład prawo do pokrycia kosztów leczenia, odszkodowanie za utratę wartości naszego samochodu czy też odszkodowanie za zniszczenie rzeczy, które przewoziliśmy. Jeżeli nie mamy pewności, jak komunikować się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym, dobrze jest poprosić kogoś o pomoc w tym zakresie.


Gdzie szukać pomocy przy zaniżonym odszkodowaniu z OC?Jeżeli ubezpieczyciel nie chce ustąpić, może się okazać że będziemy musieli zawalczyć o poprawne wyliczenie szkody i odszkodowanie w pełnej wysokości. Jeżeli sami nie wiemy, jak się za to zabrać, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy specjalisty lub na przykład kogoś znajomego, kto będzie w stanie rozwiązać z nami ten problem. Więcej na ten temat przeczytasz klikając w link: kancelariawo.pl/doplata-do-zanizonego-odszkodowania-co-warto-wiedziec/.