bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 558

Jak stworzyć optymalne warunki do efektywnej pracy w laboratorium?

Materiał partnera:

Powszechnie kojarzą się z rozmaitymi badaniami, testami, oraz szeroko pojmowanymi eksperymentami. Rzeczywistość wprawdzie wygląda nieco mniej ekscytująco i tajemniczo, ale w laboratoriach wykonuje się sporo istotnych zadań. Dlatego specjalistom, naukowcom pracującym na kolejnych stanowiskach należy zapewnić optymalne okoliczności do wykonywania obowiązków. To oznacza konieczność zainwestowania w profesjonalne akcesoria i urządzenia

Jak stworzyć optymalne warunki do efektywnej pracy w laboratorium?


Czystość ma dziś szczególne znaczenie. Podobnie jak bezproblemowy dostęp do wszystkich narzędziZazwyczaj w pierwszej kolejności myśli się o sprzęcie, który jest niezbędny do pracy merytorycznej. Tymczasem aby mógł on pokazać pełnię swoich możliwości, należy utrzymywać go w doskonałym stanie. Eksperci z firmy RotorTech radzą, aby swoją uwagę skierować na kwestie higieny. Nie tylko ze względu na bezpieczeństwo laboratoryjnego personelu, ale również prawidłowy przebieg wykonywanych czynności. Jakiekolwiek zanieczyszczenia lub ciała obce na wykorzystywanych narzędziach mogą poważnie zaburzyć uzyskiwane rezultaty. Profesjonalna myjka ultradźwiękowa jest w stanie skutecznie zapobiec tego rodzaju sytuacjom. Oczywiście pod warunkiem, że jej możliwości zostaną spożytkowane w optymalny sposób. A jeśli chodzi o usuwanie wszelkich zabrudzeń organicznych i nieorganicznych, jest to technologia przynosząca optymalne efekty. Do tego generuje stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Zaawansowana technologicznie myjka ultradźwiękowa działa w sposób przyjazny środowisku naturalnemuJakie parametry urządzenia o tym decydują? Producenci i dystrybutorzy maszyn tej klasy wskazują na stosunek wydajności i zużycia energii. Myjki ultradźwiękowe mają zróżnicowane pojemności, tym samym można dopasować egzemplarz w taki sposób, aby jeden cykl wysterylizował całą partię niezbędnych narzędzi laboratoryjnych. Poza tym coraz powszechniejsze są rozwiązania pozwalające na segregację odpadów, jakie powstają w procesie mycia. Ten zaś wykorzystuje zjawisko kawitacji. W dużym skrócie i pewnym uproszczeniu: ultradźwięki o określonej częstotliwości emitowane wewnątrz komory myjącej wytwarzają mikropęcherzyki powietrza. Następnie następuje ich implozja, a wywołana w ten sposób fala uderzeniowa oddziele cząsteczki brudu od czyszczonych obiektów. Inwestycje w doposażenie laboratorium będą wiązały się z dodatkowymi wydatkami, jednak według przedstawicieli RotorTech późniejsze korzyści zdecydowanie są tego warte.