bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • wyświetleń: 20270

Nadal niebezpiecznie w Cygańskim Lesie. Będą wizyty strażników miejskich

W Cygańskim Lesie nadal może być niebezpiecznie. Chodzi o utworzone tam trasy rowerowe. Władze miasta zapowiadają tam wizyty strażników miejskich. Po pierwszych ciepłych weekendach pojawiły się skargi dotyczące ruchu rowerowego na ścieżkach spacerowych.

Reklama

Cygański Las, park, szlaki
Cygański Las · fot. Wiktor Czosnowski / bielsko.info


- Bliskość górskich tras rowerowych oraz coraz częstsze korzystanie z szybkich rowerów elektrycznych powoduje zagrożenie dla pieszego ruchu turystycznego w tym rejonie. Dotychczasowe działania, związane z zakazem poruszania się rowerami wzdłuż tras spacerowych, nie przynoszą spodziewanych efektów - podkreśliła grupa bielskich radnych, która interweniowała w tej sprawie.

I zaznaczyła, że "jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie skierowanie do Cygańskiego Lasu w dni wolne od pracy dodatkowych patroli straży miejskiej".

Według zastępcy prezydenta Bielska-Białej Adama Ruśniaka, zamontowane w ubiegłym roku tablice kierunkujące ruch rowerowy na trasę "Cyganka" oraz ul. Pocztową "znacząco ograniczyły ruch rowerzystów na głównym trakcie spacerowym w Cygańskim Lesie, przez co istotnie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu".

- Dodatkowo, firma obsługująca Centrum Ścieżek Enduro Trails Bielsko-Biała również zobligowana została do cyklicznego zamieszczania wiadomości na swoich kanałach informacyjnych o konieczności zachowywania przez rowerzystów zasad bezpieczeństwa. Jednocześnie informuję, że od czasu wprowadzenia ograniczeń w ruchu rowerowym na głównym trakcie spacerowym, do Urzędu Miejskiego oraz do Centrum Ścieżek nie wpłynęły żadne sygnały czy skargi w sprawie występującego w tym terenie zagrożenia wynikającego z obecności rowerzystów - poinformował.

Wiceprezydent dodał także, że Wydział Gospodarki Miejskiej wystąpił do straży miejskiej w Bielsku-Białej o zwiększenie ilości patroli straży w Cygańskim Lesie, głównie w dni wolne od pracy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.