bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 września 2012
  • wyświetleń: 3510

Szkółka tenisa BKT Advantage!

Artykuł sponsorowany:

Już ponad 100 dzieci uczy się gry w tenisa w Beskidzkim Klubie Tenisowy Advantage w Bielsku-Białej Komorowicach. Klub, będący stowarzyszeniem sportowym non-profit, powstał dwa lata temu z inicjatywy rodziców dzieci grających w tenisa pod opieką trenera II klasy Piotra Szczypki.

BKT Advantage, Tenis


BKT Advantage, Tenis
Klub mieści się w przepięknym Parku Rosta, około 2 km od centrum Bielska-Białej.


BKT Advantage prowadzi działalność na czterech krytych kortach tenisowych o nawierzchni trawiastej, które mogą być częściowo otwierane w okresie letnim. Na obiekcie znajduje się również przytulna kawiarenka oraz zaplecze sanitarne.

Klub znajduje się w przepięknym Parku Rosta, około 2 km od centrum Bielska-Białej. To 2,5 hektarowy zielony teren, w którym na wiosnę spółka Sports Advantage S.A. planuje wybudować cztery korty otwarte o nawierzchni ceglanej. W parku powstanie również plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki siatkowej oraz ogródek letni.

Dziś w klubie trenuje ponad 100 dzieci z trenerami: Jackiem Orłem - trenerem II klasy, legendą Bielskiego tenisa z lat 80-tych i 90-tych, Piotrem Szczypką - trenerem II klasy, Jarosławem Nyczem, trenerem II klasy, Markiem Mrozkiem - najlepszym bielskim tenisistą ostatniej dekady, sklasyfikowanym na I miejscu juniorów w 2006 r., Januszem Siudą, instruktorem, wielokrotnym Mistrzem Polski we wszystkich kategoriach młodzieżowych oraz Ewą Antkiewicz, byłą wicemistrzynią Polski juniorek.

Szkółka tenisa BKT Advantage!


Klub posiada licencję Polskiego Związku Tenisowego. Klub organizuje turnieje WTK w kategoriach wiekowych do 12, 14 i 16 lat, turnieje mini tenisa, family cup i turnieje amatorskie. Celem jest również zorganizowanie, w niedalekiej przyszłości, pierwszego na terenie Bielska-Białej turnieju międzynarodowego z cyklu ITF Futures.

Mimo iż klub działa dopiero rok może już pochwalić się dużymi sukcesami dzieci. Pochodzący z Zabrzega Mikołaj Wrzoł został Mistrzem Śląska w singlu w kategorii do lat 14. Turniejowe zwycięstwa nie są obce Mai Chwalińskiej, Zosi Podbioł, Gosi Stępień czy Kamili Nowak (mistrzyni Polski krasnalek sprzed 2 lat). W Halowych i Letnich Mistrzostwach Śląska w bieżącym roku Maja Chwalińska zajęła I miejsce, Zosia Podbioł II miejsce, a Gosia Stępień III miejsce. Tym samym bielskie zawodniczki zdominowały rozgrywki na Śląsku w swojej kategorii wiekowej. Nasza najlepsza juniorka Luiza Kos zdobyła w bieżącym roku brązowy medal w Mistrzostwach Polski do lat 18.

W sezonie zimowym klub wystawił, jako jedyny na Śląsku obok Górnika Bytom, pięć drużyn w kategoriach młodzieżowych w rozgrywkach w ramach drużynowych Mistrzostw Polski. Dwie drużyny (skrzatki i kadeci) zakwalifikowały się do finałów drużynowych Mistrzostw Polski, w których zagrało 8 najlepszych klubów z całej Polski. Drużyna skrzatek zajęła 5 miejsce w Polsce (1 na Śląsku), kadetów 8 miejsce w Polsce (2 na Śląsku), młodziczek (1 na Śląsku).

Głównym celem klubu jest umożliwienie trenowania jak największej rzeszy dzieci. Dzięki pomocy Urzędu Miasta Bilsko-Biała, spółki Sports Advantage S.A. i spółki Dom Maklerski BDM S.A najmłodsi mają bardzo korzystne warunki dalszego rozwoju.