bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • 4 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1813

Które instytucje będą zamknięte w piątek po Bożym Ciele?

Za nami:

Sprawdziliśmy, które instytucje będą nieczynne w najbliższym piątek, 4 czerwca, czyli dzień po Bożym Ciele.

Reklama

Które instytucje będą zamknięte w piątek po Bożym Ciele?
Które instytucje będą zamknięte w piątek po Bożym Ciele? · fot. UM Bielsko-Biała


- W najbliższy piątek, 4 czerwca, Urząd Miejski w Bielsku-Białej nie będzie czynny. Jest to dzień wolny dla pracowników UM za dzień świąteczny, który wypadł w sobotę, 1 maja br. 4 czerwca w godz. 8.00-12.00 dyżurować będzie jedynie Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej w zakresie rejestracji zgonów - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

W najbliższy piątek nie będzie również czynny bielski oddział ZUS, a także infolinia. W tym dniu klienci swoje sprawy mogą załatwiać online poprzez indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca - za święto przypadające w sobotę, a w tym roku 1 maja przypadał w sobotę - ma obowiązek wyznaczyć pracownikowi jeden inny dzień wolny. Najczęściej w zakładach pracy odgórnie ustala się termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników, często najbliżej tej daty.

- W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych taki dzień wyznaczono na 4 czerwca. W związku z tym, w najbliższy piątek, wszystkie placówki ZUS w całym kraju będą nieczynne, nie będzie też działało Centrum Obsługi Telefonicznej - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. - Klienci nadal będą mogli załatwiać swoje sprawy elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Do dyspozycji zainteresowanych bonem turystycznym pozostaje specjalna infolinia pod numerem telefonu 22 11 22 111, jest ona czynna całą dobę, 7 dni w tygodniu - dodaje.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, ZUS Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.