bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 2 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1067

Faworyci do wygrania mistrzostw europy w piłce nożnej

Materiał partnera:

11 czerwca startuje Euro 2020. Typy bukmacherskie na tę imprezę pojawiają się coraz liczniej. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, kto jest w ogóle faworytem europejskiego czempionatu. Jakie reprezentacje narodowe powinny (przynajmniej w teorii) rywalizować aż do samego końca? Awans których kadr do wielkiego finału (zaplanowanego na 11 lipca 2021 roku) nie powinien zaskakiwać? Nie ma sensu gdybać, warto poznać najważniejsze fakty odnoszące się do tych zagadnień.

Faworyci do wygrania mistrzostw europy w piłce nożnej


Francja chce znowu być najlepsza!Kto jest faworytem? Euro 2020 Typy bukmacherskie ze strony ekspertów wskazują m.in. na kadrę Trójkolorowych. Podopieczni Didiera Deschampsa przed kilkoma laty pokonali w finale Mistrzostw Świata Chorwatów w stosunku 4:2. Od tamtego momentu to oni są najlepsi na całym globie. Czy Trójkolorowi powtórzą sukces sprzed trzech lat? Warto ogólnie zauważyć, że ta reprezentacja już od dawna wiedzie prym na arenie międzynarodowej. Wszak w 2016 roku, na swoich boiskach Francuzi przegrali dopiero w decydującym meczu z Portugalczykami. Nie da się ukryć, że kadra tego zespołu jest bardzo mocna. Na każdej pozycji są gracze minimum europejskiego formatu. Poza tym niedawno do drużyny narodowej wrócił Karim Benzema. Napastnik Realu Madryt ma za sobą dobry indywidualny sezon. Na pewno jego obecność będzie zaś wzmocnieniem siły ognia Trójkolorowych. Nie jest zatem zaskoczeniem, że mistrzowie Świata są wymieniani w gronie głównych faworytów całej imprezy.

Belgia to też mocny kandydat do pierwszego miejscaCzerwone Diabły marzą o triumfie na Euro 2020. Typy bukmacherskie sugerują, że Belgowie mogą się liczyć tak naprawdę do samego końca. Czerwone Diabły mają łatwą grupę. Na pewno sporo prostszą niż Trójkolorowi. Warto zauważyć, że Belgia ma znakomitą generację piłkarzy. Do tej pory nie udało się jednak tego w 100% spożytkować. Wszak w ostatnich latach Czerwone Diabły zajęły "tylko" trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Rosji. W małym finale gracze tej kadry wygrali z Anglikami. Na pewno jednak w tym kraju panuje i tak spory niedosyt. Jest duże ciśnienie, aby tym razem sięgnąć już po najwyższe laury. Największe zalety Belgów? To mocny skład i bardzo dobry trener. Roberto Martinez to wysokiej klasy fachowiec, który ma doświadczenie także w piłce klubowej. To wszystko może zaś zaprocentować na Euro 2020.

Nie można zapominać o AnglikachW gronie faworytów Euro 2020 typy bukmacherskie znajdują się także Anglicy. Dlaczego warto grać na Synów Albionu? Z wielu względów. Największy sukces Anglików (ostatni) miał miejsce… w 1966 roku. Wówczas gracze tej kadry wygrali domowe Mistrzostwa Świata. Sytuacja jest trochę analogiczna. Wszak większość spotkań Mistrzostw Europy 2020 będzie rozgrywanych na Wembley. Anglicy mogą skorzystać z atutu własnego stadionu w fazie grupowej. Jeśli zaś awansują do najlepszej czwórki Euro 2020, to rywalizacja ponownie przeniesie się do Londynu. Własny stadion i kibice to takie detale, które mogą mieć znaczenie w czasie decydujących bojów na placu gry. Poza tym Anglia ma mocny skład. Jest to mieszanka młodości i doświadczenia. Na ławce zasiądzie Gareth Southgate; uważany za jednego z najlepszych selekcjonerów. Dużo zatem wskazuje na to, że Synowie Albionu mogą być poważnymi kandydatami do złota. Czy tak będzie? Sporo okaże się po fazie grupowej. Warto wiedzieć, że podopieczni Garetha Southgate'a zagrają z Chorwatami, Szkotami oraz Czechami. Jeśli Anglicy w tych meczach dobrze się zaprezentują, to może ich to jeszcze bardziej napędzić. A wówczas Synowie Albionu będą już trudni do zatrzymania…

Jakie inne reprezentacje narodowe są w gronie faworytów?Francja, Belgia i Anglia to najwięksi faworyci (kursy bukmacherskie są bardzo zbliżone). Kto jeszcze może pokusić się o zanotowanie naprawdę satysfakcjonującego wyniku? Nie skreślalibyśmy reprezentacji Hiszpanii. Luis Enrique w czasie powoływania kadry podjął kilka naprawdę trudnych decyzji. M.in. na Euro 2020 zabraknie Sergio Ramosa. Kadra została odmłodzona i to może być bardzo dobry impuls. Cały czas personalia prezentują się zaś znakomicie. Hiszpania może być zatem wyjątkowo groźna na Euro 2020.