bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2252

Recydywista ukradł rower, jednak nie zajechał daleko na swoim łupie

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 35-latka, który ukradł rower z klatki schodowej jednego z bloków na Osiedlu Beskidzkim. Mężczyzna nie cieszył się długo wartą blisko 2000 złotych zdobyczą. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia przez stróżów prawa i trafił do policyjnego aresztu. Jako recydywista zostanie za tę kradzież potraktowany przez sąd bardziej surowo.

Reklama

policja, radiowóz
Recydywista ukradł rower, jednak nie zajechał daleko na swoim łupie · fot. Urząd Marszałkowski


Do kradzieży doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z bloków przy ulicy Sterniczej w Bielsku-Białej. - Mieszkanka Osiedla Beskidzkiego zgłosiła, że w nocy z klatki schodowej ktoś skradł jej warty blisko 2 tysiące złotych rower, chociaż jednoślad był zabezpieczony solidną rowerową kłódką. Poszukiwaniem sprawcy natychmiast zajęli się kryminalni z drugiego komisariatu. Stróże prawa szybko wytypowali podejrzewanego o to mężczyznę. Okazał się nim być 35-letni nieposiadający stałego miejsca zamieszkania bielszczanin - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Śledczy rozpoczęli jego poszukiwania i jeszcze tego samego dnia około południa zatrzymali go w jednym z mieszkań przy Alei Andersa. Policjanci odzyskali też skradziony rower. Jednoślad wrócił do prawowitej właścicielki, a 35-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po sprawdzeniu jego kartoteki okazało się, że był już w przeszłości karany za podobną kradzież i siedział za to w więzieniu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży, za którą grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Jako recydywista musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd, przed który niebawem trafi.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.