bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2021
  • wyświetleń: 2005

Nowe wieże kwiatowe ozdobiły kolejne miejsca w Bielsku-Białej

Przechód schodowy - łączący ulicę 3 Maja z ul. 11 Listopada - oraz placyki z figurkami Reksia i Pampaliniego ozdobiły wieże kwiatowe. Dodatkowo nowe donice pojawiły się także na ul. 11 Listopada oraz na placu św. Mikołaja.

Nowe wieże kwiatowe ozdobiły kolejne miejsca w Bielsku-Białej
Nowe wieże kwiatowe ozdobiły kolejne miejsca w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


W Bielsku-Białej pojawiło się 30 nowych donic kwiatowych - 15 dużych i 15 małych donic - w których rozpoczynają się właśnie nasadzania kwiatów i roślin ozdobnych. W tych większych zasadzonych zostanie także 9 grabów kolumnowych. Donice ustawione zostały na ul. 11 Listopada - na odcinku od mostu do ul. Norberta Barlickiego - oraz na placu przed katedrą. Na ulicy 11 Listopada cieszyć oko będą - heliotropy, trawy ozdobne, ipomee, żeniszki, bakopy i jaśminy. Z kolei na placu przed katedrą św. Mikołaja zasadzone zostaną - kanny, cynie, trawy ozdobne, pelargonie rabatowe, starce, aksamitki wyniosłe, ipomey, Uczep, bakopy, jaśminy i sundavillie.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.