bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1484

W Bielsku-Białej nie będzie "Dzielnicowego Funduszu Dróg"

Stan pobocznych ulic w Bielsku-Białej często pozostawia wiele do życzenia. Dlatego grupa bielskich radnych zaproponowała, aby stworzyć specjalny fundusz, który pozwoli na dokładne odtworzenie nawierzchni na pomniejszych drogach w mieście. Ich pomysł jednak nie wejdzie w życie.

Reklama

Droga, ulica, twórcza, remont, dziury
W Bielsku-Białej nie będzie "Dzielnicowego Funduszu Dróg" · fot. Google Street View


Bielsko-Biała od lat inwestuje w rozwój infrastruktury drogowej - zauważyła grupa bielskich radnych. Jak napisali w interpelacji skierowanej do władz miasta, wydano setki milionów złotych na ten cel. Powstały nowoczesne układy komunikacyjne. Jednak poboczne ulice nadal często znajdują się w fatalnym stanie.

Radni Roman Matyja, Karol Markowski, Maksymilian Pryga oraz Szczepan Wojtasik doszli więc do wniosku, że trzeba to zmienić. Dlatego zaproponowali utworzenie "Dzielnicowego Funduszu Drogowego". Polegać ma na wydzieleniu kwoty 30 milionów złotych rocznie i podzieleniu na 30 dzielnic po 1 milion. Wydatki te miałyby charakter inwestycyjny, ponieważ byłyby przeznaczone na modernizacje dróg.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, "z uwagi na sytuację pandemii panującej w kraju i na świecie oraz zamrożeniu większości działów gospodarki Miasto Bielsko-Biała zmuszone jest do wprowadzenia planu ograniczenia wydatków".

- Dlatego także zakres robót remontowych musi zostać dostosowany do wysokości posiadanych środków finansowych i do podejmowania działań o charakterze doraźnym, zapewniających przejezdność tj. na likwidacji ubytków i wyrw w nawierzchni. W związku z powyższym pomysł utworzenia Dzielnicowego Funduszu Drogowego, choć z założenia słuszny, w obecnej sytuacji gospodarczo-finansowej miasta nie może zostać zrealizowany - podkreślił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.