bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2021
  • wyświetleń: 2776

Budowa i rozbiórka zapory wodnej w Wilkowicach pod lupą NIK

Będzie kontrola budowy i rozbiórki zapory wodnej w Wilkowicach przez Najwyższą Izbę Kontroli. Stanie się to na wniosek posła Lewicy, Przemysława Koperskiego.

Ewakuacja mieszkańców w Wilkowicach. Zbiornik może pęknąć - 23.05.2019
Ewakuacja mieszkańców w Wilkowicach. Zbiornik może pęknąć - 23.05.2019 · fot. bielsko.info


- Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds Kontroli Państwowej Prezes NIK przekazał informację o przyjęciu do kontroli zgłoszonej przeze mnie sprawy zbudowanej w 2013 roku za 7 mln zł , a obecnie rozbieranej za 5,5 mln zł zapory wodnej w Wilkowicach. Wnosiłem o kontrolę NIK ponieważ podejście prokuratury w sprawie jest zaskakujące - postępowanie zostało umorzone ze względu na brak winnych - poinformował poseł Lewicy, Przemysław Koperski.

Loading...


Przypomnijmy, w maju 2019 roku w wyniku intensywnych opadów deszczu, zbiornik na Wilkówce w Wilkowicach w niekontrolowany sposób napełnił się wodą. Istniało zagrożenie rozszczelnienia zapory. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców, którzy wrócili do domów dopiero po kilku dniach. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Ewakuacja mieszkańców w Wilkowicach. Zbiornik może pęknąć - 23.05.2019 · fot. bielsko.info


Kilka tygodni później Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach podjął decyzję dotyczącą rozbiórki zapory na Wilkówce, o czym portal bielsko.info informował tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.