bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 1009

Czy warto dojeżdżać do pracy z Bielsko-Białej do Krakowa?

Materiał partnera:

Dojazdy do pracy nie są w naszym życiu żadną nowością. Już wiele lat temu przestaliśmy się zamykać na możliwości zawodowe jedynie w obrębie miasta, w którym mieszkamy. Takie kroki wynikają w głównej mierze z chęci zwiększenia swoich zarobków. Czy jednak w każdym przypadku rozwiązanie to się sprawdzi? Kiedy warto podjąć zatrudnienie w innym mieście, a kiedy krok ten nie będzie opłacalny pod względem finansowym?

Czy warto dojeżdżać do pracy z Bielsko-Białej do Krakowa?


Praca w Krakowie dla mieszkańców Bielsko-BiałejPodejmowanie pracy w innym mieście w wielu przypadkach wynika z chęci zwiększenia swojego wynagrodzenia. Warto jednak wziąć pod uwagę czy dojazd do innego miasta nie przysporzy nam na tyle wysokich kosztów, że podwyżka, którą otrzymamy będzie tylko i wyłącznie złudzeniem. W przypadku Bielsko-Białej praca w Krakowie ma zdecydowanie sens. Oba miasta dzieli od siebie zaledwie 87 kilometrów, a możliwość zawodowe w stolicy małopolskie są ogromne. Średnie wynagrodzenie w Krakowie jest znacznie wyższe, niż w Bielsku-Białej. Warto mieć jednak na uwadze, że nie dotyczy to każdego zawodu. Zanim podejmiesz decyzję o podjęciu zatrudnienia w Krakowie i dojazdach do tego miasta, upewnij się, że stanowisko, na którym chcesz podjąć zatrudnienia na pewno będzie lepiej płatne w tym mieście.

Czy dojazd do pracy w Krakowie z Bielsko-Białej jest opłacalny?To czy odczujesz różnicę w wysokości zarobków pomiędzy Krakowem a Bielsko-Białą zależy w gruncie rzeczy od Ciebie. Zanim ostatecznie się zdecydujesz, dokładnie przeanalizuj oferty pracy i upewnij się, że podane w ofercie wynagrodzenie dotyczy kwoty netto. Odejmij od niej koszty związane z biletem miesięcznym do Krakowa i porównaj z wynagrodzeniem, które dotychczas otrzymywałeś w Bielsko-Białej. Nie dla każdego jednak wysokość wynagrodzenia będzie czynnikiem determinującym zmianę miejsca pracy. W wielu decyduje się na ten krok ze względu na chęć zmiany otoczenie.

Wieloletnia praca w jednym mieście, a tym bardziej w jednym zakładzie może w wielu przypadkach doprowadzić do wypalenia zawodowego. W takiej sytuacji doskonałą decyzją będzie spróbowanie swoich sił na nowo w innym mieście. Być może nie będzie konieczne przekwalifikowanie, aby na nowo poczuć chęci do pracy, ale zmiana środowiska wystarczy. Jeśli to z kolei nie wystarczy czeka na Ciebie wiele kursów zawodowych, a nawet pracodawców, którzy chętnie wyszkolą dla siebie nowego pracownika. Jeśli czujesz, że Kraków jest dla Ciebie idealnym miastem do rozwinięcia skrzydeł w karierze lub znalezienia nowej ścieżki zawodowej nie wahaj się podjąć decyzji o dojazdach do niego.