bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 września 2012
  • wyświetleń: 3906

Wykonawca S 69 zszedł z budowy

Kolejne problemy na budowie drogi ekspresowej S 69 z Bielska- Białej do Żywca. Plac budowy opuściła jedna ze spółek, tworzących konsorcjum realizujące inwestycje- spółka Mostmar z Zarzecza.

obwodnica Bielska, s69
Wybudowany fragment drogi S69 · fot. UM Bielsko-Biała


Spółka Mostmar z Zarzecza, to firma, która buduje obiekty mostowe. - Zaprzestała ona prowadzenia robót na budowanym odcinku - potwierdza Dorota Marzyńska- Kotas, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Katowic.

15,5 km drogi ekspresowej z Bielska-Białej do Żywca buduje konsorcjum, składające się z 3 firm: Polimex-Mostostal, to lider projektu, słowacki Doprastav oraz Mostmar. Odcinek ten miał być gotowy w listopadzie tego roku. Od jakiegoś czasu wiadomo jednak, że nie będzie gotowy. Wykonawca zawnioskował o wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Jak usłyszeliśmy w katowickiej GDDKiA, obecnie wniosek ten podlega weryfikacji.

Dlaczego Mostmar zszedł z budowy? Oficjalnie nie wiadomo. Nikt nie odbiera telefonów w siedzibie spółki w Zarzeczu, nie ma też kontaktu z rzecznikiem prasowym spółki Polimex-Mostostal. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nieoficjalnie wiemy, że strony dały sobie czas na porozumienie do końca tygodnia.

Jak informuje Dorota Marzyńska- Kotas, rzeczniczka katowickiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaawansowanie robót na tym odcinku wynosi obecnie ok. 60%. Wynagrodzenie za wykonane prace, zgodnie z podpisaną umową, przekazywane jest liderowi konsorcjum, a więc spółce Polimex-Mostostal, który zobowiązany jest rozliczać się z partnerami konsorcjum oraz innymi współpracującymi na budowie firmami. Rzeczniczka informuje, że GDDKiA terminowo realizuje wystawione faktury VAT za wykonane prace.

Zakres robót obecnie wykonywany przez firmę Mostmar powinni przejąć partnerzy konsorcjum, solidarnie odpowiadający z realizowany kontrakt.

Jak mówi Radiu Bielsko Marzyńska-Kotas, zgodnie z deklaracjami kierownictwa firm: Polimax-Mostostal i Doprastav, wykonawca zamierza dokończyć tą inwestycję.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.