bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2021
  • wyświetleń: 6829

Wózek w Białej. Potrzebna była… pomoc strażaków

Mimo wzmożonych patroli strażników miejskich i policji, w okolicach rzeki Białej nadal bywa niebezpiecznie. Ktoś wyrzucił do rzeki wózek sklepowy, a brak reakcji służb wedle mieszkańców może zachęcać do kolejnych aktów wandalizmu. Władze miasta zapowiedziały "zintensyfikowanie działań".

bielskobiała,bielsko,rzekabiała,galeriasfera,ilovebb,fotodnia,instagram
Wózek w Białej. Potrzebna była… pomoc strażaków · fot. bielsko.info


Mieszkańcy Bielska-Białej o pomoc i interwencje zwrócili się do radnego Konrada Łosia. Jak podkreślali, od dłuższego czasu borykali się z brakiem "należytej reakcji ze strony służb miejskich na chuligańskie wybryki i zakłócanie spokoju w obrębie rzeki Białej w sąsiedztwie galerii handlowej".

- Z pisma jednego z mieszkańców, jakie otrzymałem wynika, że nieznani sprawcy wrzucili wózek na zakupy do rzeki Białej, uprzednio zabrany z jednej z pobliskich dyskontowych sieci handlowych - opisuje przedstawiciel mieszkańców. Jak dodał, "mimo monitów, jakie były kierowane przez mieszkańców do straży miejskiej, a także do pracowników ochrony nikt nie usunął wózka z rzeki".

- Zdaniem mieszkańców stan taki wpływa negatywnie na ogólna estetykę miasta, zaś pobłażliwy stosunek może działać zachęcająco do kolejnych tego typu wybryków - stwierdził Konrad Łoś.

Jak się okazuje, wydobycie wózka z rzeki było prostym zadaniem...

- Straż miejska nie odnotowała zgłoszenia dotyczącego opisanego zdarzenia, Niemniej jednak w trakcie kontroli funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. Podjęte przez strażników działania, w trakcie których, z uwagi na utrudniony dostęp na tym odcinku rzeki, pomocy udzieliła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, doprowadziły do usunięcia wózka - podkreślił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej. Wiceprezydent dodał także, że wspomniany teren miasta jest objęty wzmożonymi kontrolami zarówno straży jak i policji.

- W wyniku dotychczas podjętych działań przeprowadzonych zostało 66 kontroli, w trakcie których wobec 22 sprawców wykroczeń strażnicy wyciągnęli konsekwencje. W jednym przypadku straż skierowała wniosek o ukaranie do sądu rejonowego - poinformował Kamiński. I polecił straży miejskiej "zintensyfikowanie podejmowanych działań".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.