bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • 30 maja 2021
  • wyświetleń: 6693

Bielszczanie chcą "powrotu" drzew na Rynek. Jest projekt w BBOB

Koniec z betonowaniem centrum miasta - zdają się mówić autorzy projektu "Zielony Rynek", na który będzie można zagłosować w ramach bielskiego budżetu obywatelskiego. Zakłada on ściągnięcie części kostek z powierzchni Rynku i nasadzenie nowych drzew.

Reklama

Bielszczanie chcą "powrotu" drzew na Rynek. Jest projekt w BBOB
Bielszczanie chcą "powrotu" drzew na Rynek. Jest projekt w BBOB · fot. Pracownia Projektowa "Januszówka"


Betonowanie miast przestaje być w modzie? "Zielony Rynek" to pierwszy taki projekt - podkreślają administratorzy facebook’owej strony "Rekonstrukcje i odbudowy". Mowa o projekcie, który został zgłoszony do bielskiego budżetu obywatelskiego.

- Zakłada on demontaż kilkudziesięciu metrów kwadratowych kostki brukowej oraz posadzenie dwunastu dużych drzew na Rynku. To, że obecna tendencja ''betonowania'' powierzchni rynków staromiejskich spotyka się z olbrzymią krytyką lokalnych społeczności wiadomo nie od dziś. Niedawna propozycja przebudowy Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej (dawny Stary Rynek w Białej) był próbą wyjścia naprzeciw oczekiwaniom społecznym i pogodzenia ich z reprezentacyjnymi funkcjami tej przestrzeni - opisują.

Bielszczanie chcą "powrotu" drzew na Rynek. Jest projekt w BBOB
Bielszczanie chcą "powrotu" drzew na Rynek. Jest projekt w BBOB · fot. Pracownia Projektowa "Januszówka" / Michał Kopiec


Jak dodają, projekt "Zielony Rynek" wywołał w mieście spore poruszenie i dyskusję. - Czy jest to właściwy kierunek zmian dla Bielska i innych miast w Polsce? Czy jednak jest to przesada? - pytają.

Odpowiedź zapewne przyniesie wynik głosowania w ramach budżetu obywatelskiego w Bielsku-Białej. Obecnie trwa ocena i opiniowanie złożonych projektów, co potrwa do połowy września. Głosować na pomysły na temat tego, jak poprawić życie w mieście głosować będzie można od 23 września do 9 października.

Ogłoszenie listy inwestycji przekazanych do realizacji nastąpi 22 października.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.