bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 889

Udany podchód „Łowcy Jeleni” - Deerhunter Approach

Materiał partnera:

Od lat wszyscy producenci odzieży myśliwskiej starają się opracowywać takie materiały, które pozwolą zachować funkcje oddychalności, wodoodporności, jednocześnie niwelując charakterystyczny dla sztucznych tkanin trzask i hałas. Jest to absolutna konieczność podczas polowań na zwierzynę płową, która składa się w 50% z pysznego i zdrowego mięsa, a w kolejnych 50% ze strachu i czujności. Nie powinno więc dziwić, że najbliżej osiągnięcia perfekcji znalazła się marka nazywająca się nie inaczej, jak „Łowca Jeleni”, a chodzi o duńską firmę Deerhunter.

Udany podchód „Łowcy Jeleni” - Deerhunter Approach


Lata doświadczeń i zbierania opinii od aktywnych myśliwych, wsłuchanie się w ich potrzeby, bolączki, pomysły, skutkują opracowaniem technologii materiału nazwanej Deerhunter Silent - po prostu „cichy”. Odpowiedni splot włókien poliestrowych, ale też przemyślane kroje redukujące maksymalnie tarcie rękawów i nogawek, to gwarancja wydawania przez odzież minimalnego dźwięku.

Flagowym kompletem do polowań na sarny w sezonie 2021/2022 stał się wyjątkowy komplet Approach (po polsku oznacza to dosłownie „podchód”), który nie tylko wykorzystuje technologię Silent, ale też dostępny jest w doskonałym wiosenno-letnim kamuflażu, wzór Realtree Adapt. Komplet składa się z wielu elementów, które pozwalają „całemu” myśliwemu osłonić się przed czujnym okiem kozłów. Zaczynając od dołu, mamy spodnie z profilowanymi dla wygody i cichości kolanami, odpinanymi szelkami, wykonanymi z rozciągliwej gumy, oraz wentylowanymi nogawkami. Dzięki zastosowaniu membrany przeciwdeszczowej tylko w dolnych partiach spodni, nie przemakają one od wilgotnego podłoża, oraz nie szeleszczą.

Kurtka Approach wykonana jest z materiału w technologii 2-way-stretch, co oznacza, że włókna rozciągają się w poziomie dla zapewnienia maksymalnej swobody ruchów. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym rękawom możliwe jest szybkie i wygodne wykonywanie gwałtownych ruchów, jak na przykład składanie się do strzału. Regulowane mankiety ułatwiają dopasowanie długości rękawa, a także zapobiegają zsuwaniu się ich na dłonie w trakcie aktywności. Wentylacja pod pachami zapewnia komfort cieplny i pozwala „przewietrzyć się” w trakcie bardzo intensywnego wysiłku (jak na przykład wspinaczka z bronią i bagażem w trudnym terenie).

Jeśli na kurtkę jest zbyt ciepło, producent oferuje nam koszulę z długim rękawem, wkładaną przez głowę i zapinaną z przodu na zamek. Duża domieszka elastanu zapewnia idealną rozciągliwość i przyleganie odzieży do ciała, a wykończenie materiału w technologii Quick Dry odpowiada za natychmiastowe odprowadzenie potu z ciała i błyskawiczne wysychanie samej odzieży.

Deerhunter koszulka Approach T-shirt

Kolejnymi elementami kompletu Approach są drobne akcesoria: czapka z daszkiem, komin z maskownicą, oraz rękawice. O ile czapka z daszkiem jest dobra na wszystko, o tyle niejeden może zdziwić się, po co mu komin i rękawice w upalny, majowy wieczór? Otóż chociaż zwierzęta w większości widzą monochromatycznie, nie rozróżniając szczególnie kolorów, o tyle wprost fenomenalnie reagują na kontrast. Każda ciemna plama w terenie może oznaczać dziurę, jamę, norę, na które trzeba uważać: aby w nie nie spaść, lub aby z nich coś na mnie nie wypadło. Każda bardzo jasna plama, może oznaczać śnieg, sól, albo - jeśli zawieszona jest na pewnej wysokości - twarz ludzką, czyli ogromne zagrożenie. Dlatego tak ważne jest w czasie podchodu osłanianie głowy i twarzy, a także dłoni, które na tle wiosennej zieleni i myśliwskiej odzieży błyszczą, niby Księżyc w pełni.

Rękawice dodatkowo mają powłokę gumową na wewnętrznej stronie dłoni, która wzmacnia chwyt na kolbie i pozwala mocniej i pewniej chwycić broń w czasie przyjmowania pozycji do strzału. Wszystkie zaś elementy cechuje doskonała wentylacja - materiał oddycha, odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie nie przepuszcza wody i wiatru do środka. Pokryte są specjalnym impregnatem, który chroni nie tylko przed przenikaniem wody, lecz także przed przywieraniem do materiału brudu. Po każdym praniu można samodzielnie zaimpregnować odzież dodatkowo, aby cieszyć się jej dłuższą trwałością i nieprzemakalnością. fraya.pl