bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • 11 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2171

Bielsko-Biała na Historycznej Wielkiej Trasie Stand-up Polska

Za nami:

Lockdown zniesiony! Stand-up wraca na salony. W całej Polsce znów będziemy mogli poczuć siłę stand-upu w postcovidowej rzeczywistości, ale na szczęście nie będziemy świadkami występów związanych z pandemią. Organizatorzy zapowiadają historyczne występy - jeden z nich zobaczymy w Bielsku-Białej!

wielka trasa stand up
Bielsko-Biała na Historycznej Wielkiej Trasie Stand-up Polska


Ostatni rok był wyjątkowo trudny do zniesienia, a ci, którzy kochali słuchać monologów, z których można się pośmiać, mogą odetchnąć z ulgą. Stand-up Polska wraca z Historyczną Wielką Trasą, która będzie trwała cały czerwiec, a artyści pojawią się w 13. miastach Polski, w tym w Bielsku-Białej już 11 czerwca!

Dlaczego akurat historyczny temat? Po pierwsze nie starczyłoby miast, ani czasu na opowiadanie o wszystkich rzeczach, które można by skrytykować w związku z pandemią, a po drugie Michał Dielagin zaznaczał, że „w szkole są dwa najważniejsze przedmioty: przysposobienie obronne, żeby wiedzieć jak strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo”. Na występach nie będzie można uczyć się strzelać, ale będzie można przysposobić wiedzę na kogo warto mieć baczenie na podstawie historii - trasa będzie jej wielką lekcją.

- Inspiracją do pominięcia tematyki koronawirusa było stare chińskie przekleństwo, które mówi „Obyś żył w ciekawych czasach”, a nie da się ukryć, że czasy mamy arcyciekawe. Postanowiliśmy nie zajmować się tematyką, którą żyjemy od ponad roku. Ocenę obecnej sytuacji zostawimy następnym pokoleniom komików, a sami zajmiemy się tym co minęło - mówi Maciek Adamczyk.

Czego można spodziewać się podczas występów poza poznaniem historycznych anegdot? Na pewno posłuchamy najlepszych z najlepszych, bo na scenie zobaczymy Antoniego Syrka-Dąbrowskiego, Cezarego Jurkiewicza, Karola Kopca, Cezarego Ponttefskiego, Bartłomieja Walosa, Macieja Buchwalda, Sebastiana Rejenta, Bartosza Zalewskiego, a całość poprowadzi Maciej Adamczyk. - Jak uważał Aldous Huxley „Z historią jest jak z mięsnym pasztetem - nie należy się przyglądać, jak się go przyrządza”. Dlatego zapraszamy serdecznie na gotowy, świeżo z pieca wyjęty pasztet! - zachęca Adamczyk.

Trasa rozpocznie się 7 czerwca w Pruszkowie w Centrum Kultury i Sportu. Następnie artyści pojadą do Torunia (8 czerwca, CKK Jordanki), Jeleniej Góry (10 czerwca, Jeleniogórskie Centrum Kultury), Bielska-Białej (11 czerwca, Bielskie Centrum Kultury), Chełma (12 czerwca, Chełmski Dom Kultury), Dębicy (13 czerwca, Miejski Ośrodek Kultury), Gdańska (18 czerwca, Stary Maneż), Słupska (19 czerwca, Filharmonia Simfonia Baltica), Kielc (22 czerwca, Kieleckie Centrum Kultury), Krakowa (24 czerwca, Klub Studio), Warszawa (25 czerwca, Klub Stodoła), Lublina (27 czerwca, Centrum Kongresowe UP), Trasę zakończy występ w Katowicach (28 czerwca, Katowice Miasto Ogrodów).

Występy będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dostosowanego do każdego obiektu, gdzie będą występować artyści. Bilety dostępne na platformie eBilet - www.ebilet.pl/widowiska/stand-up/wielka-trasa-stand-up-polska/, oraz Kup Bilecik - www.kupbilecik.pl/baza/2671/Wielka+Trasa+Stand-up+Polska/

Konkurs

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.