bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 1063

Euro 2020 w pigułce - co musisz wiedzieć?

Materiał partnera:

Już tylko niecały jeden miesiąc pozostał do rozpoczęcia Mistrzostw Europy 2020. Chcesz zdobyć wszystkie kluczowe informacje odnośnie tego turnieju? Kiedy zostanie on dokładnie rozegrany? Jakie reprezentacje narodowe wezmą w nim udział? Kto, według kursów wystawionych przez firmy bukmacherskie, ma największe szanse na zanotowanie końcowego triumfu?Już tylko niecały jeden miesiąc pozostał do rozpoczęcia Mistrzostw Europy 2020. Chcesz zdobyć wszystkie kluczowe informacje odnośnie tego turnieju? Kiedy zostanie on dokładnie rozegrany? Jakie reprezentacje narodowe wezmą w nim udział? Kto, według kursów wystawionych przez firmy bukmacherskie, ma największe szanse na zanotowanie końcowego triumfu?

Euro 2020 w pigułce - co musisz wiedzieć?


Terminarz turnieju EURO 2020Start Mistrzostw Europy 2020 zaplanowano już na 11 czerwca 2021 roku. Pierwotnie impreza miała odbyć się oczywiście 12 miesięcy wcześniej. Ze względu na koronawirusa nie było to jednak możliwe. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że teraz nic nie stanie na przeszkodzie, by spotkania się odbyły. I to z kibicami, chociaż oczywiście z racji na ograniczenia stadiony nie będą wypełnione w 100%. W pierwszej potyczce Włochy zagrają z Turkami. Mecz odbędzie się na Stadio Olimpico, w Rzymie. Faza grupowa potrwa od 11 czerwca do 23 czerwca 2021 roku. Kiedy do turnieju wejdą Biało-czerwoni? Polska swój pierwszy mecz rozegra 14 czerwca 2021 roku. Wtedy to podopieczni Paulo Sousy staną w szranki ze Słowakami. 1/8 finału Euro 2020 została zaplanowana od 26 czerwca do 29 czerwca 2021. Później czekają nas ćwierćfinały (2 i 3 lipca) i półfinały (6 i 7 lipca 2021 roku). Z kolei mecz finałowy (na Wembley, w Londynie) zostanie rozegrany 11 lipca. Równo miesiąc po rozpoczęciu Mistrzostw Europy w piłce nożnej mężczyzn.

Mecze odbędą się w jedenastu miastachOkazuje się, że Euro 2020 będzie bardzo zróżnicowane. Choćby dlatego, że spotkania odbędą się aż w jedenastu miastach. Niektóre z nich zostały kilka tygodni temu wykluczone z powodu na zbyt duże zagrożenie koronawirusem (Bilbao i Dublin). Kto zaś został w grze? Gdzie będą rozgrywane potyczki Euro 2020? Są to: Stadion Olimpijski w Baku (Baku), Parken (Kopenhaga), Wembley (Londyn), Allianz Arena (Monachium), Puskas Arena (Budapeszt), Stadio Olimpico (Rzym), Johan Cruyff ArenA (Amsterdam), Arena Narodowa (Bukareszt), Stadion Kriestowskij (Petersburg), Hampden Park (Glasgow) i Estadio la Cartuja (Sevilla).

Jak wygląda podział na grupy?W Euro 2020 zagrają łącznie 24 reprezentacje narodowe. Zostały one podzielone na sześć grup. W każdej z nich będą rywalizowały cztery zespoły narodowe. W grupie A zmierzą się ze sobą Turcy, Włosi, Walijczycy i Szwajcarzy. Poza tym w grze o najwyższy laur są: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja (grupa B), Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna (grupa C), Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy (grupa D), Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja (grupa E) i Węgry, Portugalia, Francja oraz Niemcy (grupa F). Jak wyglądają zasady kwalifikacji do fazy pucharowej? Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych do kolejnej fazy przejdą triumfatorzy grup oraz zespoły z drugich miejsc. To nie wszystko. Stawka będzie uzupełniona przez cztery najlepsze ekipy z trzecich lokat. Łącznie fazę pucharową rozpocznie zatem 16 zespołów narodowych. Tutaj już nie będzie żadnego odpuszczania. Wszak od tego momentu przegrywający odpada. Margines błędu jest zatem praktycznie zerowy.

Kto ma największe szanse i jakie są typy na euro 2020?Firmy bukmacherskie już przygotowały sporo zakładów na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Europy, dlatego zaraz dowiesz się co i gdzie obstawiać Euro 2020. Oferty pojawiają się od wszystkich najlepszych legalnych bukmacherów w Polsce. Typować możesz u bukmachera STS, betclic, bądź u znanego w całym kraju lvbet. Dla miłośników zakładów bukmacherskich STS pojawił się nawet specjalny kod promocyjny „BETONLINE”, który daje na start 29zł zupełnie za free.

Co możemy obstawia? Możesz np. Postawić na to, która ekipa narodowa okaże się najlepsza w końcowym rozrachunku. Kto ma największe szanse na triumf? Na podstawie kursów bukmacherskich można wywnioskować, że są to Anglicy. Reprezentacja tego kraju ma wiele argumentów po swojej stronie. Jest to nie tylko mocna, żądna sukcesów kadra. Dodatkowo Anglicy rozegrają spotkania w fazie grupowej na własnym obiekcie. Co jeszcze jest ważne? Gdyby Synowie Albionu awansowali do najlepszej czwórki, to po raz kolejny będą mogli skorzystać z atutu gry na dobrze im znanym Wembley. Jakie inne reprezentacje mogą pokusić się o wygranie turnieju? Są to na pewno Francuzi. Wczoraj Didier Deschamps ogłosił powrót do kadry Karima Benzemy. Z tym napastnikiem, na co dzień grającym dla Realu Madryt, Trójkolorowym będzie łatwiej o zanotowanie dobrego rezultatu. Na pewno nie można także skreślać Belgów i Hiszpanów.