bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2021
  • wyświetleń: 2241

Rada Seniorów zyskała siedzibę w budynku przy ul. Stojałowskiego

O tym, jak ważną grupą w mieście są seniorzy i jak poważnie traktuje się tu ich potrzeby, najlepiej świadczy obecność na otwarciu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Okrzesika. W skromnej uroczystości oprócz przedstawicieli Rady Seniorów udział wzięli zastępca prezydenta Adam Ruśniak oraz dyrektor Biura Rady Miejskiej Danuta Brejdak.

Rada Seniorów zyskała siedzibę w budynku przy ul. Stojałowskiego - 19.05.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


- Dzisiejsze otwarcie to kolejny dowód na to, że z każdym rokiem rozwija się w naszym mieście polityka senioralna. To, co państwo nieraz mówiliście - że chcecie mieć swoje miejsce z zapleczem do spotkań - teraz stało się rzeczywistością. Dziękuję za każdą waszą aktywność, za wielość składanych przez was propozycji. Nie wszystkie wasze pragnienia są łatwe do realizacji, jednak staram się je spełnić na miarę naszych możliwości - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski. - Prognozy demograficzne jednoznacznie wskazują, że seniorów będzie przybywać. Chcemy nie tylko czerpać z państwa doświadczenia, ale razem działać, aby nasze miasto było jeszcze piękniejsze - dodał prezydent.

- Wiek to tylko liczba, ta zasada bardzo dobrze się w Bielsku-Białej sprawdza. Seniorzy są coraz bardziej aktywni i wspólnie potrafią zrobić dużo dobrego dla siebie i swojego otoczenia. Cieszę się, że ta siedziba powstała. Bardzo za nią dziękujemy, bo to jest to, co pozwoli nam działać, oczekując na powstanie dużego Centrum Seniora - mówiła przewodnicząca Rady Seniorów w Bielsku-Białej Elżbieta Rosińska.

Przybyli obejrzeli pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku przy ul. Stojałowskiego. Z tyłu obiektu jest zamontowana pochylnia, która pozwala bez problemu dostać się do środka osobom, dla których pokonanie schodów jest trudne.

Podczas spotkania przewodnicząca Rady Seniorów Elżbieta Rosińska przekazała informacje o tym, co rada robiła dla seniorów w ostatnim trudnym roku pandemii. Rada interweniowała między innymi w sprawie rejestracji seniorów na szczepienia czy też transportu na nie. Pomagała w dostępie do lekarza, promowała Kartę Seniora ora koperty życia. Seniorzy pakowali maseczki, z zachowaniem ostrożności odwiedzali osoby samotne, współpracowali również z młodymi w sprawie rehabilitacji dla osób potrzebujących. Teraz przygotowują książkę kucharską z 70 lokalnymi przepisami z okazji jubileuszu połączenia Bielska i Białej.

W budynku przy ul. Stojałowskiego Rada Seniorów otrzymała do dyspozycji dwa pomieszczenia. Będą się w nich odbywać spotkania i posiedzenia członków rady, poświęcone m.in. konsultowaniu priorytetów w zakresie działań realizowanych przez miasto na rzecz osób starszych, opiniowaniu projektów aktów prawnych dotyczących osób starszych, inicjowaniu działań na rzecz tych osób, współpracy z organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz seniorów, wymiany doświadczeń z radami seniorów działającymi na terenie innych gmin.

Sale będą także udostępniane organizacjom pozarządowym, działającym na rzecz seniorów Bielska-Białej, organizującym różnorodne warsztaty, kursy czy pogadanki. Rada będzie pełnić dyżury, podczas których seniorzy będą mogli otrzymać interesujące ich informacje dotyczące polityki senioralnej miasta, a także uzyskać wskazówki i wsparcie w trudnych sytuacjach. Po ustabilizowaniu sytuacji związanej z epidemią Covid-19, z inicjatywy Rady Seniorów w jej siedzibie będą odbywać różnorodne spotkania integracyjno-aktywizacyjne dla seniorów naszego miasta.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.