bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 1016

Dress code do zmiany! Do pracy tylko w kolorowych skarpetkach

Materiał partnera:

Korporacyjny dress code ulega konsekwentnej liberalizacji. Z tygodnia na tydzień stroje obowiązujące w biurowych przestrzeniach stają się coraz mniej formalne. Swoje trzy grosze dorzucił obowiązkowy home office, który poluzował i tak już niezbyt ciasne więzy krawatów.

Dress code do zmiany! Do pracy tylko w kolorowych skarpetkach


W skarpetkach. Nowa nazwa prawniczego serialu?Prawnicy z Harvardu zawsze chodzą w dobrze skrojonych garniturach, pod rękę z brytyjskimi księżniczkami. No bo przecież jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, by w oficjalnych okolicznościach pokazać się w pół-formalnym stroju. Ale sytuacja w pracy jest dynamiczna! Okazuje się, że można być genialnym pracownikiem (a po godzinach nawet romansować z księżniczkami) z rozpiętym kołnierzykiem. Cóż więc stoi na przeszkodzie, by założyć kolorowe skarpetki do garnituru? A jeżeli na dodatek prawa będzie różniła się od lewej, zgodnie z pomysłem projektowym skarpetek nie do pary, to wniesiesz ożywienie do swojego biura. To akcent po trosze autoironiczny, a po trosze - zupełnie poważny. W końcu tematy ze skarpetek mogą współgrać z Twoją tożsamością i opowiadać o Twoim hobby. W związku z tym czy nie byłoby dobrze przemianować znanego serialu „W garniturach” na bardziej odpowiednie „W kolorowych skarpetkach”? It’s suits better.

Praca - moje hobbyCałe szczęście praca to jeszcze nie całe życie i nie wyczerpuje wszystkich możliwości jakie przynoszą nam dni oraz poranki. Każdy z nas ma pasje, na których realizacje czeka z niecierpliwością. Słynne odliczanie do piątku nie musi wcale być oczekiwaniem na imprezę. Niektórzy wolą wycieczki rowerowe, układanie puzzli, a nawet jedzenie - bycie foodie to naprawdę przyjemne hobby! Na weekendowe wyjście do restauracji możesz założyć dobrane pod okazję skarpetki z nadrukiem. Motywy z włoską kuchnią, azjatyckie fusion, a może francuskie standardy? Także miłośnicy słodyczy znajdą coś dla siebie. Może się to wydawać zbędnym gadżeciarstwem, ale uwierz (!) - posty ze zdjęciami jedzenia do social mediów dużo lepiej wychodzą, gdy pod stołem widać dopasowane skarpetkowe wzory. Zawsze przygotowany na każde okoliczności, taki jest prawdziwy foodie!

Dress code do zmiany! Do pracy tylko w kolorowych skarpetkach


Domowa atmosfera w skarpetkach - od dziś także w biurzeSkarpetki to akcesoria, które kojarzą się bardzo domowo. Nie przez przypadek! To właśnie w domu pozwalamy sobie na swobodę cichego stąpania bez obuwia, skakania po łóżku, wylegiwania się na kanapie z nogami w górze. Dobór odpowiednich skarpetek do pracy pozwoli na przeniesienie przytulnej atmosfery także do świata biznesu. Twarde realia mogą mieć miękkie podłoże. Czy nie lepiej, gdy w biurze słychać żarty? Gdy zrobić trochę miejsca wśród biurek na poczucie humoru? Zrelaksowani pracownicy pracują o wiele lepiej - to nie tylko pierwsze z brzegu powiedzonko, ale udowodniona sprawa. Może więc najlepiej sprawić komuś kolorowe skarpetki na prezent? Mamy przed sobą wiele okazji, byśmy także w biurze czuli się jak u siebie w domu. Nadchodzące pracownicze urodziny (a potem wigilie) to doskonałe okazje, żeby krotochwilnie mrugnąć do siebie okiem. W pracy spędzamy ponad połowę swojego dorosłego życia (nie licząc snu). Warto więc zadbać o komfort i satysfakcję na każdym kroku.