bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 3712

Budowa bloków komunalnych dostała zielone światło od KIO

Jest zielone światło w sprawie budowy sześciu bloków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego w Bielsku-Białej. Co prawda wykonawca inwestycji został wybrany przez Urząd Miejski w postępowaniu przetargowym już na początku marca , jednak dwóch oferentów odwołało się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Postępowanie przed KIO właśnie się zakończyło. Ratusz wygrał sprawę.

Jeden z wcześniej wybudowanych budynków komunalnych przy ul. Wapiennej
Jeden z wcześniej wybudowanych budynków komunalnych przy ul. Wapiennej · fot. UM Bielsko-Biała


Równocześnie miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu budownictwa komunalnego Banku Gospodarstwa Krajowego; jego maksymalna wartość może wynosić 85 procent. Czy zostanie przyznane, będzie wiadomo na początku czerwca br. Wtedy Urząd Miejski będzie mógł już zawrzeć umowę z wybranym wcześniej wykonawcą inwestycji.

Bloki komunalne przy ulicach Wapiennej i Ludwika Solskiego wybuduje za 54.037.408,44 zł Grupa Fewaterm Sp. z o.o. S.K. z Gromnika. W przetargu wzięło udział siedmiu oferentów. Rozpiętość cenowa ofert kształtowała się od 54 do 72 mln. zł. Miasto Bielsko-Biała planowało na ten cel przeznaczyć 68 mln zł.

Osiedle ma powstać do 30 czerwca 2024 roku. Inwestycja obejmuje budowę sześciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu. Na osiedlu zbudowane zostaną cztery budynki trzyklatkowe i dwa budynki czteroklatkowe. Łącznie będzie tam 205 mieszkań - w tym 31 dla osób niepełnosprawnych (na parterach budynków) - oraz garaże i komórki lokatorskie. Mieszkania wyposażone będą we wszystkie niezbędne instalacje i wykończone pod klucz. W jednym z budynków parter będzie pełnił funkcję użytkową, mianowicie znajdzie się tam miejsce na świetlicę dla dzieci oraz klub seniora.

Zespół bloków zostanie komunikacyjnie połączony z istniejącą siecią dróg poprzez dwa zjazdy - jeden z ul. Wapiennej, a drugi z ul. Ludwika Solskiego. Między budynkami powstanie sieć dróg, parkingów oraz chodników. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji w pełni zagospodarowany teren. Wybudowanych zostanie 168 miejsc parkingowych. Zagospodarowanie terenu przewiduje również budowę śmietników, postawienie ławek, powstanie dwóch placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych oraz boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej do gry w siatkówkę i koszykówkę, a także stworzenie terenów do rekreacji i odpoczynku oraz nasadzenie zieleni.

Przedsięwzięcie zostanie w całości zrealizowane przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Po wybudowaniu, uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie i oddaniu budynków inwestycja zostanie przekazana do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.