bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 1784

Dzielnicowy z Kęt po służbie zatrzymał złodzieja butów

Dzielnicowy z Kęt, w czasie wolnym od służby, zatrzymał w jednej z galerii handlowych w Bielsku-Białej złodzieja, który wyszedł ze sklepu nie płacąc za buty.

Policjant z Kęt złapał złodzieja w jednej z bielskich galerii handlowych
Dzielnicowy z Kęt po służbie zatrzymał złodzieja butów · fot. KPP Oświęcim


Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 maja około godziny 17.00. - Policjant, robiąc zakupy w galerii handlowej, usłyszał sygnał dźwiękowy, świadczący o tym, że przez bramki sklepowe przeszedł klient z towarem, za który nie zapłacił. Funkcjonariusz zlokalizował podejrzanego. Mężczyzna trzymając jakiś pakunek pod kurtką szybkim krokiem oddalał się od stoiska z obuwiem - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Jak się okazało złodziej pod kurtką miał schowaną parę męskich butów o wartości 200 zł. Dzielnicowy przekazał złodzieja wraz z odzyskanym obuwiem w ręce bielskich policjantów. - Dzięki jego błyskawicznej reakcji mienie zostało odzyskane, a sprawca kradzieży zatrzymany na gorącym uczynku - podkreśla Jurecka.

Złodziejowi grozi areszt lub grzywna. Stróżem prawa, który zatrzymał złodzieja, był asp. szt. Józef Kruczek, dzielnicowy z Kęt, który służy w policji od 30 lat, a obecna funkcję pełni od dekady.

mp / bielsko.info
źródło: KPP Oświęcim

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.