bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 774

Ramaro - meble, które polubisz

Materiał partnera:

Meble tapicerowane to hit, który przewija się w wielu nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Trendy wnętrzarskie pokazują, że tego rodzaju wyposażenie pozostanie z nami na dłużej. Obecnie bardzo modne tapicerowane kanapy, fotele, sofy czy eleganckie narożniki wyrażają styl i dobry gust właściciela mieszkania. Wiele współczesnych tkanin do tapicerowania mebli ma bardzo praktyczne właściwości - cechuje się trudnopalnością, można je prać i łatwo je utrzymać w czystości. Wszystko to sprawia, iż popularność takich mebli nie maleje. Wiele do powiedzenia ma w tym temacie znany producent - rodzinna firma RAMARO.

Ramaro - meble, które polubisz


RAMARO na rynku od prawie 40 latHistoria marki RAMARO sięga lat 80. zeszłego wieku. Prawie 40-letnie doświadczenie na rynku to prawdziwy powód do dumy dla Mariana Jóźwiaka - założyciela rodzinnej firmy RAMARO, która obecnie zajmuje się tapicerowaniem mebli dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw i instytucji takich jak np. hotele. Początki funkcjonowania marki były związane z produkcją odzieży, ale to meble tapicerowane przyniosły firmie RAMARO prawdziwe uznanie na rynku. Obecnie RAMARO zajmuje cenioną pozycję wśród dostawców mebli tapicerowanych w Polsce i zajmuje się eksportowaniem swoich wyrobów poza granicę kraju - do Niemiec, Szwecji oraz Finlandii. Marka ceni sobie wolność i indywidualne upodobania swoich klientów, tworząc meble o wymiarach i kolorach pod zamówienie.

Skóra i materiał - popularne obicia do tapicerowania mebliTapicerowane meble w salonie prezentują się na ogół bardzo stylowo i są przyczyną wielu pochwał ze strony odwiedzających dom gości. Obecnie proces tapicerowania mebli może odbywać się w oparciu zarówno o skórę naturalną, jak i o tkaniny o specjalnych właściwościach. Kolorystyka tapicerki może być różna w zależności od indywidualnych preferencji zamawiającego usługę. Bardzo dobrym wyborem są meble tapicerowane gładką tkaniną, ponieważ dobór dodatków do tego rodzaju sof, narożników czy foteli jest na ogół prosty i przyjemny. Tkaniny wyposażone we wzory to również ciekawa opcja - szczególnie w przypadku stylistyki salonu vintage.

Specjalne właściwości materiałów i skór do tapicerowania - co oferuje RAMARO?Firma RAMARO zajmuje się tapicerowaniem mebli od lat, dlatego ma w tym duże doświadczenie i doskonale wie, jakimi właściwościami powinny charakteryzować się najlepsze materiały oraz skóry. Rozwój techniki na przestrzeni lat doprowadził do tego, że obecnie wykorzystanie syntetycznych mikrowłókien pozwala na zwiększenie trwałości wielu tkanin wykorzystywanych do tapicerowania. RAMARO wykorzystuje m.in. tkaniny pokrywane teflonem, które są bardziej odporne na wchłanianie płynów niż inne. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie w czystości jasnej tapicerki w salonie nawet przy małych dzieciach. RAMARO wie jednak, że doskonałe właściwości praktyczne materiałów do tapicerowania mebli muszą iść w parze z ciekawym designem. W związku z tym stosuje kontrastujące ze sobą przędze, których zadaniem jest stworzenie unikalnej kolorystyki. Palety tkanin do tapicerowania w RAMARO są bardzo rozbudowane, dlatego każdy może tu znaleźć barwę odpowiednią do swojego wnętrza. Podczas tapicerowania stosowane są nie tylko tkaniny i skóry, ale również różnego rodzaju pianki oraz wypełnienia silikonowe.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.