bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 września 2012
  • wyświetleń: 7643

Japończycy zwiedzali Bielsko

Goście z Kraju Kwitnącej Wiśni odwiedzili Bielsko-Białą. Odbyło się to w ramach wizyty studyjnej na Śląsku zorganizowanej we współpracy z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Tokio, Śląską Organizacją Turystyczną oraz zainteresowanymi gminami. Do naszego miasta przyjechali touroperatorzy reprezentujący biura podróży z Tokio i Okinawy.

Japończycy, Japonia, Bielsko-Biała, rynek
Japończycy zainteresowali się Bielskiem-Białą · fot. UM Bielsko-Biała


Japończycy coraz częściej na swoje podróże wybierają kierunki niszowe i mało popularne. Niestety, na temat Polski ciągle wśród nich krążą stereotypowe opinie. Nasz kraj jest nadal uważany za niebezpieczny i mało dostępny dla turystów. Aktualne przewodniki dopiero od niedawna pojawiają się na tamtejszym rynku.

Wizyta w Bielsku-Białej pokazała, że obiegowe opinie są dalekie od prawdy. Członkowie grupy byli oczarowani naszym miastem oraz zabytkami, które mogli zwiedzić. To właśnie historia Bielska-Białej wzbudziła największe zainteresowanie i liczne pytania dotyczące miasta. Sporą atrakcją okazał się również wyjazd Koleją Linową na Szyndzielnię.

Wizyta dała nowe spojrzenie na nasz region i już w tej chwili można zaryzykować stwierdzenie, że w niedalekiej przyszłości przyniesie ona efekty w postaci przyjazdów wycieczek z Japonii.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.