bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2021
  • wyświetleń: 3963

[FOTO] Nielegalni imigranci z Maroka byli ukryci pod naczepą ciężarówki

W miniony piątek, 14 maja w godzinach wieczornych funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej otrzymali informację od policjantów z Kobiernic o czterech obcokrajowcach ujawnionych na terenie jednej z firm przewozowych w Dankowicach.

Nielegalni imigranci z Maroka ukryci pod naczepą ciężarówki - 14.05.2021 · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


- Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, deklarowali, że pochodzą z Maroka. Wszyscy zostali zatrzymani w związku z brakiem dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających funkcjonariusze ustalili ich marokańskie obywatelstwo oraz dane osobowe - informuje Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak dodaje przedstawiciel strażników granicznych, podczas przesłuchania mężczyźni oświadczyli, że celem ich podróży były Niemcy. W związku z popełnieniem przestępstwa polegającego na nielegalnym przekroczeniu granicy ze Słowacji do Polski przy użyciu podstępu, wobec cudzoziemców wszczęto postępowanie karne z art. 264 § 2 kodeksu karnego. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia, a następnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Żywcu.

W toku prowadzonego postępowania administracyjnego cudzoziemcy wyrazili chęć ubiegania się o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Marokańczycy decyzją sądu, dzisiaj zostaną osadzeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

mp / bielsko.info
źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.