bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2021
  • wyświetleń: 3355

Utrudniali pracę służb przy obsłudze kolizji. Byli pod wpływem narkotyków

Policjanci z Bierunia zatrzymali dwóch mieszkańców Oświęcimia, którzy w trakcie obsługi zdarzenia drogowego utrudniali służbom czynności związane z udzieleniem pomocy poszkodowanym i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Jak się okazało obaj mężczyźni byli pod wpływem środków odurzających. Posiadali też przy sobie kilka woreczków z zawartością narkotyków. Mężczyźni to pracownicy jednej z firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej z Bielska-Białej, konkretnie z Komorowic.

33-latkowie zatrzymani za posiadanie narkotyków
33-latkowie zatrzymani za posiadanie narkotyków · fot. KPP Bieruń


16 maja około godziny 10.40 na ulicy Chełmskiej w Kopciowicach doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów osobowych. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie przez jednego z kierowców prędkości do warunków drogowych. W wyniku tego zdarzenia na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń, a sprawca został ukarany mandatem.

Podczas obsługi zdarzenia drogowego i udzielania przez służby ratownicze pomocy poszkodowanym, na miejscu pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy utrudniali te czynności podchodząc pod samochody uczestniczące w zdarzeniu. Jak informuje portal 112tychy, mężczyźni to pracownicy jednej z firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej z Bielska-Białej.

33-latkowie zatrzymani za posiadanie narkotyków
33-latkowie zatrzymani za posiadanie narkotyków · fot. KPP Bieruń


Zachowanie tych mężczyzn, a szczególnie ich pobudzenie i agresja, wzbudziły podejrzenia policjantów, że mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia mundurowych potwierdziły badania śliny narkotesterem. Dodatkowo policjanci ujawnili przy obu mężczyznach kilka woreczków z zawartością marihuany.

33-latkowie zatrzymani za posiadanie narkotyków
33-latkowie zatrzymani za posiadanie narkotyków · fot. KPP Bieruń


Obaj zostali zatrzymani, pobrano im krew do badań, po czym trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj bieruńscy śledczy przedstawili 33-letnim oświęcimianom zarzuty za posiadanie narkotyków. Odpowiedzialność za ewentualne inne przestępstwa, których mogli się dopuścić podczas zdarzenia, zostanie ustalona w toku wszczętego w tej sprawie dochodzenia.

BM / bielsko.info
źródło: 112tychy.pl, KPP Bieruń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.