bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 1171

Jak wyposażyć ergonomiczne i aktywne biuro?

Materiał partnera:

Długotrwała praca siedząca może być przyczyną wielu schorzeń. Nieodpowiednia postawa ciała podczas pracy wpływa negatywnie przede wszystkim na zdrowie kręgosłupa. Dlatego warto wyposażyć biuro w ergonomiczne sprzęty, które wpłyną na zwiększenie komfortu i jakości pracy. Sprawdź, jak wyposażyć ergonomiczne biuro!

1. Jak wybrać najlepsze biurko do pracy? Postaw na model ergonomiczny!
2. Wybierz dobre krzesło do pracy - zadbaj o aktywne siedzenie!
3. Jak wybrać ergonomiczny monitor, klawiaturę i myszkę do pracy?
4. Odpowiednie warunki akustyczne w biurze jako warunek efektywnej pracy
5. Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia fizyczne w przerwach od pracy?

Biuro przyjazne pracownikom powinno być urządzone w ergonomiczny sposób. Dlatego warto wyposażyć miejsce pracy w biurka i krzesła, które będą umożliwiały zmianę pozycji ciała podczas wypełniania służbowych obowiązków - https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/6205319.wf. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego monitora oraz sprzętów do ćwiczeń, które pozwolą na wykonywanie ćwiczeń fizycznych w przerwach od pracy. Podpowiadamy, jak urządzić ergonomiczne biuro.

Jak wybrać najlepsze biurko do pracy? Postaw na model ergonomiczny!Dobrze dobrane biurko to jeden z najważniejszych elementów komfortowej pracy w biurze. Nieodpowiednie biurko często jest przyczyną utrwalenia nieprawidłowej postawy ciała. W konsekwencji może to prowadzić do bólów i chorób kręgosłupa. Dlatego warto zdecydować się na wybór ergonomicznego biurka regulowanego - https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/biurka-z-regulacja-wysokosci/6205343.wf. Taki model umożliwi zmianę pozycji ciała podczas pracy - można przy nim pracować zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Biurka regulowane pozwalają każdemu pracownikowi dostosować wysokość blatu do swoich potrzeb. Warto pamiętać, że podczas pracy siedzącej blat biurka powinien znajdować się na wysokości ok. 74 cm.

Wybierz dobre krzesło do pracy - zadbaj o aktywne siedzenie!Bardzo istotnym elementem komfortowej pracy siedzącej jest również odpowiednie krzesło. Jeżeli zastanawiasz się, jakie krzesła do biura wybrać, warto zdecydować się na zakup modeli umożliwiających aktywne siedzenie - https://www.ajprodukty.pl/meble-biurowe/aktywne-siedzenie/25821847.wf. Takie krzesła są tak skonstruowane, aby stymulować ciało do utrzymania prawidłowej postawy podczas pracy siedzącej. W sklepach dostępne są różne rodzaje krzeseł do aktywnego siedzenia. Do wyboru masz m.in. stołek siodłowy, na którym użytkownik siedzi jak w siodle, co umożliwia utrzymanie naturalnej postawy ciała. Pozwala to na zmniejszenie napięcia kręgosłupa, karku i barków podczas siedzenia. Takie siedzisko nie obciąża miednicy, dzięki czemu umożliwia komfortowe siedzenie przez wiele godzin. Świetnym wyborem jest również piłka balansująca, która zapewnia dynamiczne siedzenie, dzięki czemu umożliwia utrzymanie właściwej postawy podczas pracy. Taki model skutecznie odciąża kręgosłup, pozwala zmniejszyć napięcie barków i poprawia krążenie krwi. Inną propozycją jest stołek siodłowy, który działa na podobnej zasadzie jak piłka, ale jest znacznie stabilniejszy.

Jak wybrać ergonomiczny monitor, klawiaturę i myszkę do pracy?Jednym z elementów wyposażenia ergonomicznego biura jest również odpowiedni sprzęt komputerowy. Monitor do pracy powinien mieć regulowaną wysokość ekranu, aby każdy pracownik mógł dostosować ją do własnych preferencji. Warto zdecydować się na model, który będzie również pozwalał na ustawienie ekranu pod dowolnym kątem. Do pracy w biurze przydadzą się także odpowiednie akcesoria, takie jak klawiatura i myszka. Na rynku dostępne są ergonomiczne klawiatury o opływowym kształcie, które nie powodują nadmiernego napięcia mięśni i umożliwiają naturalne ułożenie dłoni w trakcie pisania. Warto również wybrać ergonomiczną myszkę, która skutecznie odciąży nadgarstek i pozwoli na naturalne ułożenie dłoni w czasie pracy.

Odpowiednie warunki akustyczne w biurze jako warunek efektywnej pracyAby pracownicy mogli efektywnie wykonywać swoją pracę, ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków akustycznych. Dlatego każde biuro powinno zostać wyposażone w panele akustyczne, które pozwalają na skuteczne obniżenie poziomu hałasu w pomieszczeniu. Na rynku dostępne są również specjalne ścianki działowe, które umożliwiają pracownikom skupienie się na pracy bez niepotrzebnego rozpraszania się nawzajem.

Dlaczego warto wykonywać ćwiczenia fizyczne w przerwach od pracy?Podczas pracy ważne jest nie tylko aktywne siedzenie. Warto również zachęcić swoich pracowników do wykonywania ćwiczeń fizycznych w przerwach od pracy. Doskonałym rozwiązaniem jest wyposażenie biura w sprzęty do ćwiczeń, które umożliwią pracownikom realizowanie aktywności fizycznej. Najbardziej popularne są m.in. bieżnie i rowery biurowe, a także platformy balansujące. Ćwiczenia są najlepszym sposobem na poprawę nastroju i dodanie sobie energii, co przekłada się na polepszenie jakości pracy. Pracują bardzo cicho, dzięki czemu nie przeszkadzają w pracy innym pracownikom.

Ergonomicze i aktywne wyposażenie stanowiska pracy to najlepszy sposób na poprawę samopoczucia pracowników. Sprzęty ergonomiczne pozwalają na uniknięcie bólów kręgosłupa i wad postawy spowodowanych długotrwałą pracą siedzącą. Z kolei zdrowie i dobre samopoczucie pracowników pozytywnie wpływa na zwiększenie efektywności ich pracy. Dlatego warto zadbać o wyposażenie biura w sprzęty, które umożliwią im komfortowe wykonywanie obowiązków służbowych.