bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 września 2012
  • wyświetleń: 2199

W Szolnoku o wspólnym projekcie

Na zaproszenie partnera Bielska-Białej - miasta Szolnok, na Węgrzech przebywała delegacja złożona z przedstawicieli naszego samorządu. Wizyta miała związek z udziałem w projekcie Inicjatywy dotyczące rewitalizacji miast - wymiana doświadczeń miast partnerskich.

Szolnok, współpraca
W Szolnoku dyskutowano o wspólnym projekcie. · fot. UM Bielsko-Biała


Celem projektu jest wymiana doświadczeń dotyczących pozytywnych zmian zachodzących w poszczególnych miastach, przy czym użyty w jego temacie termin rewitalizacja odnosi się do wszelkich działań inicjowanych, których celem jest zmiana jakości życia mieszkańców, tak w wymiarze materialnym jak i duchowym. W przypadku Bielska-Białej mogą więc być to tak różne działania jak rewitalizacja Bielskiej starówki, program Rodzina + czy działania związane z udziałem w stowarzyszeniu Energie Cites.

Doświadczenia, o których mowa wymieniane będą podczas cyklu spotkań organizowanych w miastach, które zobowiązały się do współfinansowania projektu. Miastami tymi są Ujszilvas i Szolnok (Węgry), Forli (Włochy), Baia Mare (Rumunia), Rakvere (Estonia) i Nandlstadt (Niemcy). Bielsko-Biała dołączyło natomiast do miast takich jak Reutlingen (Niemcy) i Riihimaki (Finlandia) decydując się przystąpić do projektu, poprzez przygotowanie prezentacji i podzielenie się własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie.

Doświadczenia Bielska-Białej prezentowane będą podczas spotkań zaplanowanych na maj i październik przyszłego roku.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.