bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 9419

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Co się zmieni?

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, 1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Strefa zostanie powiększona o dwa dodatkowe obszary. W związku z tym Miejski Zarząd Dróg przygotował dla kierowców kilka nowości.

Reklama

1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Co się zmieni?
Rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Co się zmieni? · fot. MZD Bielsko-Biała


1 lipca nastąpi rozszerzenie strefy parkowania w Bielsku-Białej. Strefa zostanie powiększona o dwa dodatkowe obszary ograniczone ulicami: Fryderyka Chopina, Listopadową, Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz 1 Maja, PCK, Władysława Broniewskiego, Dworkową, Stefanii Sempołowskiej i Romana Dmowskiego. W związku z planowanym rozszerzeniem strefy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy mogą od 1 czerwca ubiegać się o abonament parkingowy.

Strefa płatnego parkowania - mapa poglądowa
Strefa płatnego parkowania - mapa poglądowa · fot. MZD Bielsko-Biała


- Wszyscy kierowcy parkujący w obecnym oraz poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania zobowiązani są do niezwłocznego uiszczenia opłaty za parkowanie. Można tego dokonać, korzystając z parkomatów lub mobilnych aplikacji Skycash oraz Mobilet - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Kierowcy parkujący w obecnym oraz poszerzonym obszarze strefy płatnego parkowania powinni pamiętać o ustawowym obowiązku niezwłocznego uiszczenia należności za parkowanie zgodnie z obowiązującymi stawkami opłat tj. 2 zł, 2,30 zł i 2,50 zł kolejno za pierwszą, drugą i trzecią godzinę parkowania. Stawki te nie były zmieniane w bielskiej strefie płatnego parkowania od 2015 r. i w chwili obecnej są jednymi z najniższych w naszym regionie. Dla przykładu kierowcy parkujący w Katowicach bądź w Częstochowie zapłacą odpowiednio za pierwszą, drugą i trzecią godzinę parkowania 3 zł, 3,60 zł, 4,20 zł. Podobnie kształtują się ceny opłat w Gliwicach jest to bowiem 3 zł, 3,50 zł, 4,20 zł. Natomiast w Bytomiu kierowcy muszą uiścić opłaty w wysokości 2,50 zł, 3 zł, 3,60 zł. Wyższe opłaty obowiązują w Warszawie oraz w Gdańsku i wynoszą 3,90 zł, 4,60 zł, 5,50 zł za pierwszą, drugą i trzecią godzinę parkowania. Najwięcej za parkowanie kierowcy muszą zapłacić w centrum Krakowa tj.: 6 zł za każdą godzinę postoju - dodaje MZD.

Należy przy tym pamiętać, że ważność biletu parkingowego można przedłużyć jedynie w okresie jego obowiązywania. Nie ma bowiem możliwości dokonywania dopłat po zakończeniu parkowania. Postój bez uiszczenia opłaty oraz po upływie ważności zakupionego biletu wiąże się z obowiązkiem wniesienia opłaty dodatkowej w kwocie 50 zł - ta kwota nie ulega zmianie i jest na stałym poziomie.

W związku z planowanym rozszerzeniem strefy płatnego parkowania mieszkańcy Bielska-Białej zameldowani na stałe lub czasowo w obszarze strefy oraz przedsiębiorcy prowadzący w niej swoją działalność mogą od 1 czerwca ubiegać się o wydanie abonamentu parkingowego. Aby go uzyskać należy złożyć do Działu Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania Miejskiego Zarządu Dróg przy ul. Mostowej 1 wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, a następnie uiścić opłatę. Jej wysokość nie ulega zmianie i wynosi 100 zł rocznie dla mieszkańców i 140 zł miesięcznie dla przedsiębiorców.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD, tel. 33 472 60 00 wew. 300 lub 301, e-mail: sekterariatspp@mzd.bielsko.pl lub na stronie internetowej http://www.parkowaniebielsko.pl, skąd można pobrać wnioski o wydanie abonamentu. Wnioski otrzymać można również w siedzibie działu przy ul. Mostowej 1.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.