bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2012
  • wyświetleń: 6608

Rozbudowa Gemini - wizualizacje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

10 września odbyła się uroczysta ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę centrum handlowo - rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej. W fundamenty nowej części obiektu, poza aktem erekcyjnym, wmurowano fotografię muralu Leona Tarasewicza, który zdobił ściany budynku oraz aktualne wydania lokalnych gazet. Rozbudowane centrum Gemini Park Bielsko-Biała pierwszych klientów powita pod koniec 2013 roku.

Gemini: wizualizacje rozbudowanej części
Gemini: wizualizacja rozbudowanej części · fot. mat. prasowe


Gemini: wizualizacja rozbudowanej części
Gemini: wizualizacja rozbudowanej części


W lipcu tego roku rozpoczęły się prace budowlane prowadzące do powiększenia centrum handlowo-rozrywkowego Gemini Park Bielsko - Biała. Obecnie w centrum działa ponad 80 sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na 27,5 tys. mkw. Po rozbudowie, obiekt wzbogaci się o dodatkowe 70 salonów i będzie dysponował jedną z największych powierzchni handlowych w regionie ( do 49 tys. mkw.) usytuowaną na 3 kondygnacjach.

- Realizowane przez nas projekty, to reakcja na potrzeby najemców, rozwijających się na polskim rynku sieci oraz marek potrzebujących nowoczesnej, dobrze zarządzanej powierzchni handlowej, usługowej i rozrywkowej - powiedział podczas konferencji Rafał Sonik Prezes Gemini Holdings, firmy będącej inwestorem i deweloperem projektu - Nasze obiekty odnotowują systematyczny wzrost odwiedzalności oraz obrotów. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, postanowiliśmy niemal dwukrotnie powiększyć Gemini Park Bielsko-Biała i tym samym wzbogacić ofertę handlową - dodał Rafał Sonik.

Gemini: wmurowanie kamienia węgielnego · fot. mat. prasowe


Istniejące od ponad 3 lat centrum handlowo - rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała jest jednym z najpopularniejszych obiektów handlowych w regionie. Dzięki zlokalizowaniu w pobliżu głównych tras prowadzących w stronę granic z Czechami i Słowacją (autostrada S1 i droga ekspresowa S69) Gemini Park Bielsko - Biała odwiedzają turyści z całej Polski - „po drodze” na wakacje czy ferie zimowe.

- Od wielu miesięcy w Gemini Park Bielsko Bielsko-Biała odnotowujemy systematyczny wzrost odwiedzalności centrum. W sierpniu odwiedziło nas ponad 3% więcej klientów niż w tym samym okresie ubiegłego roku - powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Gaweł, Prezes Spółki Zarządzającej Gemini Park - Sukces komercyjny oraz popularność obiektu wśród mieszkańców regionu zaważyły na podjęciu decyzji o tej inwestycji. Chcemy naszym klientom zaproponować jak najszerszą ofertę handlową wszystkich najpopularniejszych marek dostępnych na polskim rynku - tak o powodach rozbudowy mówił na konferencji Krzysztof Gaweł.

Nowa powierzchnia handlowa (17 - 21 tys. mkw. ) będzie stanowiła całość z dotychczasowym budynkiem i zostanie wykorzystana na poszerzenie oferty z branż AGD, RTV i multimedia oraz rozwinięcie oferty fashion. W Gemini pojawią się marki, z których część po raz pierwszy otworzy swoje sklepy w tym regionie Polski.

Podobnie jak w bliźniaczym obiekcie należącym do Gemini Holdings - centrum handlowo -rozrywkowym Gemini Park Tarnów, także i w Gemini Park Bielsko-Biała pojawi się placówka dla dzieci i młodzieży.
- W dzisiejszych czasach potrzeby rozwoju, edukacji dzieci i młodzieży nabierają szczególnego znaczenia - powiedział Rafał Sonik, Prezes Gemini Holdings - Dwa lata współpracy Gemini Park w Tarnowie z Siemachą pokazały, że projekt świetnie zadziałał w praktyce, a rosnąca skala synergii wynikająca z tych relacji wciąż pozytywnie zaskakuje. Dlatego w rozbudowanej części Gemini Park w Bielsku również pojawi się placówka dla dzieci i młodzieży - potwierdził Rafał Sonik.
Specjalnie na ceremonię uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę Gemini Park Bielsko-Biała przyjechała grupa młodzieży z ośrodka Stowarzyszenia Siemacha z Krakowa. Dzieci zaskoczyły zgromadzonych wykonaniem happeningu „human logo”. Na placu przed centrum, na umówiony znak podniosły w górę żółte parasole tworząc przestrzenne „ludzkie” logo - gwiazdkę znaną z logotypu Gemini Park.

Otwarcie rozbudowanego centrum handlowo- rozrywkowego Gemini Park Bielsko-Biała planowane jest na koniec roku 2013, roboty budowlane potrwają około 14 miesięcy. Generalnym wykonawcą projektu została krakowska firma INTER-BUD. Zgodnie z podpisaną umową INTER-BUD będzie odpowiedzialny za wykonanie stanu surowego zamkniętego wraz z infrastrukturą zewnętrzną. Koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio.

Za komercjalizację powierzchni handlowej odpowiedzialny będzie zarządca centrum: spółka GREM Gemini Real Estate Management Sp. z o.o., we współpracy z z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield.

adv / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj